Kupujemy używane auto – co warto sprawdzić.

używane auto

Każdy z nas myślał o zakupie tak ważnej rzeczy jaką jest używane auto. Oczywiście kupimy je w dobrej cenie od innego właściciela również może być zmodyfikowane i mamy bardzo duży wybór. Jednak należy pamiętać o kilku przydatnych wskazówkach gdy kupujemy używane auto po raz pierwszy.

Lakier i blacharka

Jeżeli zależy nam na dobrym wyglądzie naszego samochodu należy sprawdzić stan wizualny auta. Jest to nie raz trudne bo fachowcy potrafią zamaskować wady swojego auta tanim kosztem, co może w późniejszym czasie pokazać że jednak stan nadwozia nie jest tak idealny. Najlepiej zaopatrzyć się w miernik lakieru ponieważ używane auto może być źle pomalowane. Popatrzmy tez na blacharkę jeżeli auto jest gdzieś uszkodzone należy zastanowić się czy jego kupno nam się opłaci. Jeżeli okaże się, że auto ma wady bądź ubytki pod względem lakieru to zdecydowanie można polecić najwyższej jakości pasty polerskie – które odświeżą auto a co najważniejsze ? lakier będzie jak nowy, bez rys!.

Dodatkowe akcesoria

Gdy kupujemy używane auto często jego właściciel może nam dorzucać różne dodatkowe akcesoria. Jest to bardzo przydatne ponieważ możemy zyskać fajne radio czy też przeróżne ładowarki, wbudowane gpsy i tym podobne. Jednak najważniejsze jest aby auto posiadało oby dwa zestawy opon na lato i na zimę wtedy zaoszczędzimy trochę pieniędzy.

Przebieg

Często zdarza się tak że gdy kupujemy używane auto przebieg jest dziwnie niski. Może oznaczać to że licznik jest cofnięty. Jest to częsty zabieg stosowany przez ludzi ponieważ auto wyda się wtedy atrakcyjniejsze a w rzeczywistości jest już mocno zepsute. Z pomocą przychodzą nam zestawy diagnostyczne którymi możemy sprawdzić błędy w aucie.

Kupujemy używane auto.

A więc zdecydowaliśmy się na używane auto, jest to bardzo opłacalne i wybór różnych modeli jest bardzo wysoki. Jednak pamiętajmy o powyższych wskazówkach przydadzą nam się one przy zakupie i zaoszczędzimy sobie napraw jeżeli kupimy dobre auto.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *