Kupujemy pierwszy rower górski na co zwrócić uwagę

rower górski

Masz zamiar kupić swój pierwszy rower górski? Jest parę rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę zanim dokonasz zakupu. Jak wiadomo rowery tego typu muszą zmagać się z trudnym terenem, dla tego rower górski powinien być odpowiednio wyposażony.

Jaka rama do roweru górskiego

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na jego ramę. Najlepsza rama która będzie najbardziej funkcjonalna w naszym rowerze, to oczywiście rama aluminiowa. Oczywiście rama ta ma swoją wagę, lecz nie jest ona za duża. Bardzo dużym plusem ramy aluminiowej jest jej wytrzymałość, jazda po trudnych terenach może dać się we znaki naszemu rowerowi górskiemu dla tego warto zainwestować w rower z lepszą ramą.

Amortyzacja i koła

Kolejną bardzo ważną  częścią w naszym rowerze górskim, bez wątpienia będą koła. Muszą być one przede wszystkim szerokie i duże. Będzie to bardzo dobre gdy będziemy poruszać się po dużych wzniesieniach, z bardzo trudną nawierzchnią. Rower ten skonstruowany jest właśnie pod takie warunki jazdy. Ostatnią rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest oczywiście odpowiednia amortyzacja, bez niej poruszanie się po takiej nawierzchni jest prawie nie możliwe. Jednak dobierając prawidłową amortyzację nasza następna wycieczka stanie się komfortowa.

Podsumowując, jeżeli dobrze dobierzemy te części, nasza jazda po górach będzie bardzo komfortowa, jednak na początek nie wydawaj za dużo pieniędzy na rower górski ponieważ jak do każdego roweru trzeba się przyzwyczaić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *