Kupujemy komputery stacjonarne do grania, pracy kopania

komputery stacjonarne

W dzisiejszych czasach komputery stacjonarne są już coraz mniej popularne dla zwykłych użytkowników, wynika to z tego że smartphony mają wszystkie potrzebne funkcje aby taki komputer zastąpić. Następnie komputery stacjonarne wypierają laptopy, które są mobilne i też mają zadowalającą moc do prac biurowych czy przeglądania internetu. Ja postaram się w dzisiejszym artykule opisać podzespoły komputerowe tak abyście mieli pogląd z czego składa się typowy komputer.

Płyta główna

Jest to podstawowy element przez który komputery stacjonarne mają prawo bytu. To do płyty głównej podłączamy resztę podzespołów. Znajdziemy w niej wszystkie wejścia na inne podzespoły. Pamiętajmy że każda płyta ma inny socket na procesor i przede wszystkim na to przy kupnie powinniśmy zwrócić uwagę.

Obudowa i zasilacz

Pamiętajmy że komputery stacjonarne mają bardzo duży plus jeżeli chodzi o modyfikacje, dla tego też możemy wybrać jego wygląd czyli obudowę. Są obudowy ciche są z ledami i specjalnym podświetleniem. Nie wpływa to na osiągi komputera lecz na jego wygląd więc tu wybór jest dowolny z tym że trzeba patrzyć na naszą płytę główną ponieważ może ona nie zmieścić się w naszej obudowie. Kolejnym komponentem jest zasilacz ten zaś dobieramy do mocy naszych podzespołów tak aby wszystko mogło swobodnie działać.

Procesor i karta graficzna

To właśnie procesor wykonuje wszystkie obliczenia w naszym komputerze, odpowiedzialny on jest za szybkość działania programów oraz gier. Przy wyborze procesora należy zwrócić uwagę na technologie jego wykonania, ile posiada rdzeni oraz jaką moc obliczeniową. Jeżeli chodzi zaś o kartę graficzną to ona pozwoli naszym grom wyglądać pięknie oraz pozwoli kopać nam kryptowaluty, jeżeli chodzi o to drugie to będziemy potrzebować jednak nie zwykłego komputera stacjonarnego tylko koparki kryptowalut.

Do czego nadają się komputery stacjonarne?

Tak więc jeżeli złożymy sobie komputer który będzie miał dużą moc obliczeniową możemy wtedy liczyć na bardzo dużą funkcjonalność. Posłuży on nam do odpalania gier na wysokich wymaganiach, pracy na różnych programach czy kopania kryptowalut. Jednak pamiętajmy że możemy kupić też komputer który posłuży nam głównie do internetu i użytku mniej wymagających aplikacji co większość i tak woli odpalić na laptopach więc zastanówmy się czy wtedy komputer stacjonarny jest nam potrzebny czy nie lepiej zakupić laptopa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *