Który kamień szlachetny wybrać do biżuterii

Coraz częściej ludzie sięgają po biżuterię w której znajduje się kamień szlachetny, jest ona droższa jednak bardziej efektowna. Jednak czasami można pozwolić sobie na zakup takiej biżuterii ponieważ ceny nie zawsze są tak wysokie. Dziś przedstawię jakie kamienie szlachetne najczęściej widujemy w codziennej biżuterii.

Tanzanit luksus i unikalność

Na pierwszy rzut idzie kamień szlachetny o nazwie tanzanit. Posiada on przeźroczysto niebieską barwę co świadczy o jego unikalności. Dodając do tego perfekcyjny szlif idealnie nada się do każdej biżuterii. Największą jego cechą jest uniwersalność ponieważ jego kolor pasuje do wielu kreacji czy to czarnej czy popielatej oraz niebieskiej. Bez wątpienia tanzanit jest kamieniem szlachetnym wyrafinowanym oraz luksusowym.

Rubin czerwonokrwisty

Kolejnym kamień szlachetny jaki przedstawię to rubin. Jego czerwonokrwsita barwa dodaję mu uroku i na pewno ma duże znaczenie jeżeli chodzi o jego wygląd. Jest to kamień szlachetny ceniony na całym świecie, doskonale pasuje do wielu kreacji. Nazwa tego kamienia pochodzi z łaciny, dokładnie od słowa ruber co oznacza czerwony.

Diament

Ostatni kamień szlachetny który przedstawię to oczywiście diament. Jest to najpopularniejszy kamień szlachetny świata, wszystko to zawdzięcza swojemu wyglądowi który jest biało przeźroczysty i przy odpowiednim szlifie ukazuje swój blask przy biżuterii. Pamiętajmy że w dzisiejszych czasach możemy spotkać dużo podróbek diamentu dla tego warto korzystać z usługi jaką jest certyfikacja diamentu aby sprawdzić jego oryginalność i wartość.

Powyższe propozycje wydają mi się najbardziej interesujące jeżeli chodzi o kamienie szlachetne, więc zachęcam do rozważenia kupna biżuterii właśnie z takimi kamieniami jeżeli będziecie takowy zakup planować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *