Które zioła warto mieć w swoim ogródku

zioła

Jeżeli masz własny ogródek to wiedz że nie tylko drzewa i krzewy mogą stanowić jego piękno. Bardzo dobrze także posadzić trochę ziół aby nasz ogród stał się również funkcjonalny i dostarczał nam bardzo ważnych składników które później możemy użyć jako formę leczenia.

Jakie korzyści ma ziołolecznictwo

Pamiętajmy że ziołolecznictwo kiedyś było jedyną formą leczenia. Dla tego warto mieć w swoim ogródku kilka ziół które mogą nam pomóc w podniesieni odporności oraz przy leczeniu niektórych chorób. Niektóre  będą pełnić również funkcję przypraw więc jest to kolejna korzyść. Na początku powinniśmy zorientować się jakie zioła będą dla nas najlepsze.

Zioła do ogordu

Już wiesz jak zioła mogą się przydać na co dzień. Teraz jednak pada pytanie jakie  najlepiej mieć w swoim ogródku. Tutaj już przychodzą twoje indywidualne upodobania. Najlepiej posadzić te które będziesz używał cały rok, tworzył z nich na przykład wywary oraz mieszanki ziołowe czy też będziesz z nich często korzystał jako z przypraw. Bardzo popularne gatunki które spotkamy w naszych ogródkach to na przykład bazylia, rozmaryn czy też mięta. Często zioła znajdziemy tez na polanach czy też w lasach dla tego od czasu do czasu warto wybrać się na spacer po okolicy i uzupełnić zapasy naszych ziół.

Polecam zainteresowanie się ziołolecznictwem, jak widać posiada ono mnóstwo plusów dodatkowo możemy sami zbierać zioła aby później się nimi leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *