Krzewy owocowe w naszym ogródku

 Krzewy owocowe w naszym ogródku

Idzie wiosna, dni są coraz cieplejsze i mamy coraz lepsze warunki aby sadzić nasze roślinki. W tym roku planuje rozszerzyć swój ogródek o krzewy owocowe, ma to wiele plusów będę mógł zbierać z nich owoce które następnie wykorzystam do przetworów i nalewek. Więc oto moje propozycje co warto posadzić w tym roku.

Maliny

Jeden z popularniejszych krzewów w naszych ogrodach. Ja zdecydowałem się na cztery krzewy. Z malin można zrobić genialny sok który można użyć i do herbaty i do piwa. Bardzo często używam malin do robienia ciast i dekoracji deserów a także robie z nich bardzo pyszne soki mam nadzieję że w tym roku dobrze zaowocują.

 

Porzeczki

Również popularne  w naszym kraju. Ja również chcę je posadzić. Najpopularniejsze odmiany to czerwone czarne i białe porzeczki. Ja zdecydowałem się na po dwa krzewy z każdego typu ponieważ mocno owocują, z tylu krzewów narobię przetworów na cały rok.

Aronia

Coraz jest coraz mniej spotykana w naszych ogrodach a posiada przecież wiele zastosowań. Ja osobiście będę z niej robił pyszne nalewki bo do tego świetnie się nadaje. Ma ona również zastosowania lecznicze. Doskonale też nadają się do deserów i ciast.

 

Czas do ogrodu

W tym roku mój wybór padł akurat na te krzewy. Zdecydowałem się na ofertę sklepu zGarden, ze względu na ilość posiadanych gatunków i szybką profesjonalną obsługę.

A wy co posadzicie  w tym roku?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *