Najlepsze pomysły na owoce z krzewów w twoim ogródku

krzewy owocowe

Jeżeli posiadasz krzewy owocowe to niebawem nadejdzie czas zbioru ich owoców, jeżeli nie posiadasz żadnych krzewów owocowych to najwyższa pora aby takie krzewy zasadzić. W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić kilka pomysłów na wykorzystanie owoców z własnego sadu lub ogródka.

Krzewy owocowe kompoty i nalewki

Jednym z najpopularniejszych zastosowań owoców są kompoty. Ich walory smakowe są bardzo duże przez to że możemy robić kompoty z różnych typów owoców. Bardzo dobrze podkreślając smak różnych dań oraz orzeźwiają ciepłymi popołudniami. Dobrze także zachować część owoców na nalewki, bardzo łatwe w wykonaniu a posiadają bardzo dużo właściwości zdrowotnych, świetnie sprawdzają się w zimowe wieczory.

Przetwory i mrożenie

Oprócz napojów z naszych owoców możemy jak najbardziej przygotować różne przetwory. Zaczynając od dżemów kończąc na powidłach. Najlepiej smakują na kanapkach lub użyte w różnych wypiekach. Skoro o wypiekach mowa, to dobrym pomysłem jest zamrozić część owoców na zimę. Dzięki temu nawet w środku zimy poczujemy smak wiosny, przyrządzając na przykład pierogi z borówkami.

Bardzo polecam posadzić krzewy owocowe, mają bardzo dużo zastosowań powyższe to tylko cząstka ich możliwości. Zazwyczaj takie rośliny są bardzo łatwe w hodowli więc jeżeli zastanawiasz się czy warto zacząć je hodować to jest to najlepszy czas.  Kupno i hodowla takich sadzonek jest bardzo dobrym pomysłem na naszą działkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *