Krzewy na wiosnę – wybór i prezentacja

Krzewy na wiosnę – co posadzić

 

Szczególnie ogrodnicy z małym doświadczeniem, lub zapaleńcy bardzo często zastanawiają się co mogą posadzić w swoim ogrodzie tak, aby czegoś nie popsuć. To całkowicie normalne wątpliwości. Dzisiaj postaramy się na nie odpowiedzieć razem z ekspertami z https://www.zgarden.pl/

 

Krzewy na wiosnę – Jakie wybrać?

Wśród wielu krzewów i drzew mamy ogromną ilość roślin odpornych na spore mrozy. Warto wziąć to pod uwagę przy zakupie i organizacji naszego ogrodu. Dodatkowo trzeba wybrać roślinę łatwo adaptującą się do otoczenia, oraz w miarę prostą w opiece nad nią. Dzisiaj zaproponujemy wam dwie takie rośliny.

Azalia

Azalia japońska

Naszym pierwszym wyborem jest Azalia japońska o poduszkowatym i zwartym pokroju. Opieka nad nią nie jest wymagająca, a równocześnie roślina osiąga do 35 centymetrów, co pozwala nam na umieszczenie jej chociażby na naszym balkonie. Uwielbia miejsca słoneczne i co ważne w okresie wczesnowiosennym, jest bardzo odporna na mróz.

 

Krzewy na wiosnę - Berbesy

Berbesy

Druga pozycja, nad którą warto się zastanowić są Berberysy. Czerwone kwiaty pięknie komponujące się z pierwszymi podrygami wiosny, mogą upiększyć nasz dom. Berbesy podobnie jak Azalia są bardzo odporne na mrozy i przymrozki, więc wczesny zakup tych krzewów byłby mocno wskazany. Berbesy lubią nasłonecznione otoczenie, a ich rozmiar dochodzi do 30 cm wysokości. Co ważne, berbesy rozwijają się o wiele szybciej niż wymieniona wyżej Azalia.

 

Mamy nadzieję, że zdecydujecie się za naszą namową na jeden z wymienionych w tekście krzewów, ponieważ ich pielęgnacja jest prosta, a walory estetyczne nie do przecenienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *