Krzewy na które warto zwrócić uwagę

krzew

W naszych ogrodach bardzo często oprócz drzew oraz kwiatów, sadzimy krzewy ogrodowe. Jest to bardzo dobra praktyka jeżeli wiemy co sadzić oraz jak dbać o nie aby prawidłowo rosły. Jednak które krzewy ogrodowe zasługują na szczególną uwagę?

Milin amerykański Flamenco

Według mnie pierwszym krzewem który wygląda zjawiskowo jest milin amerykański flamenco. Jest to krzew który posiada silne pnącze o oryginalnych, fajkowatych kwiatach koloru ciemno pomarańczowego. Krzew ten wspina się korzeniami czepnymi i wspierającymi pędów. Najlepiej rośnie gdy posiada żyzną glebę oraz stanowisko osłonięte. Ma jednak problemy z przymarzaniem dla tego warto na to uważać. Najlepiej sadzić go przy ścianach i mocnych podporach.

Berberys Thunberga Tiny Gold

Jest to krzew ozdobny bardzo łatwy w uprawie, jest to krzew miniatura o pokroju niewielkiej kuleczki. Berberys Thunberga posiada kolor żółty. Ogółem berberysy to grupa prostych w uprawie i ciernistych krzewów o pięknych kolorowych liściach i bardzo ciekawych pokrojach. Ta odmiana dorasta to około 0,4 metra oraz jest najmniejszą odmianą żółtego berberysa. Jesienią krzew ten przebarwia się na kolor pomarańczowy oraz zdobi się w piękne czerwone podłużne owoce. Oczywiście rozkwit tego krzewu objawia się na przełomie maja i czerwca.

Są to dwa krzewy ogrodowe które są najbardziej warte uwagi, jeden trochę trudniejszy w uprawie natomiast drugi bardzo prosty. Warto rozważyć posadzenie ich na swojej działce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *