Kryptowaluty – Co i jak?

Kryptowaluty – Co i jak?

 

Co to jest kryptowaluta?

Większość ludzi kojarzy kryptowaluty jako walutę internetową za którą można dokonać transakcje. Kryptowaluta to jednak nie tylko środek płatniczy ma ona dużo innych ciekawych zastosowań. Kryptowaluty nie da się podwoić czy też ukraść poprzez jej konstrukcję, bazuje ona na zaawansowanych metodach matematycznych i kryptograficznych.

litecoin, bitcoin

 

Kryptowaluty to pierwszy wynalazek który został wynaleziony poza instytucjami finansowymi co jest ewenementem na szeroką skalę.  W wielu krajach kryptowaluty są już uznane za jednostkę walutową i mogą one stanowić zagrożenie dla systemu finansowego. Waluty te dobrze mają się także na giełdach gdzie ich wartość rynkowa osiąga często bardzo duże kwoty.

Popularne kryptowaluty

Bitcoin(BTC)

Bitcoin to pierwsza na świecie kryptowaluta. U jej podstaw leży system blockchain który blokuje możliwość jej kradzieży czy też duplikacji. Bitcoinami można dokonywać transakcji  m.in. w internecie, w kantorach oraz bankach. Obecna wartość rynkowa bitcoina to 38823 zł.

Litecoin(LTC)

Litecoin różni się od bitcoina przede wszystkim technologią wykonania. Między innymi różnica polega na szybkości przetwarzania bloku która wynosi 2,5 minuty a w bitcoinie aż 10 minut co według twórców LTC pozwala na szybsze prowadzenie transakcji.

NEM

Nie jest klonem bitcoina został napisany całkowicie od nowa. Udostępnia ona szereg nowych i ciekawych funkcji. NEM udostępnia podstawowe narzędzia które pozwalają budować usługi oparte na blockchainie.

Podsumowanie

Rynek kryptowalut jest z dnia na dzień się powiększa, ceny krypto rosną i każdy może pozyskiwać kryptowaluty we własnym domu wystarczy zainwestować w odpowiedni sprzęt tzw. koparkę kryptowalut i zacząć wykopywać(tak określa się pozyskiwanie kryptowalut) swoje własne coiny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *