Korzyści z outsourcingu logistyki w e-commerce

Korzyści z outsourcingu logistyki w e-commerce

Prowadzenie sklepu www wiąże się z różnego rodzaju kosztami. Alternatywą dla samodzielnej wysyłki towaru jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanych centr logistycznych. Opiera się to przekazaniu wszelkich zadań związanych z logistyką przez zewnętrzną firmę, która zajmuje się kompleksową obsługą od przyjęcia produktu na magazyn po jego kompletację i wysyłkę. W tym artykule postaramy się wam zatem przedstawić korzyści z outsourcingu logistyki w e-commerce.

logistyka
logistyka

Pierwszą zaletą jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Wynajem magazynu to koszt który co miesiąc generuje spore obciążenia dla naszego portfela jako przedsiębiorcy. W takich przypadkach dobór odpowiedniej wielkości przestrzeni magazynowej stanowi swoisty kompromis pomiędzy naszymi realnymi potrzebami a tym co oferuje rynek. Nie raz zdarzy się zatem, że będziemy zmuszeni płacić za większą przestrzeń magazynową niż realnie potrzebujemy. Wykorzystując zatem outsourcing usług logistycznych możemy idealnie dobrać przestrzeń magazynową do naszych wymagań.

Kolejnym plusem w przypadku usług outsourcingowych jest brak problemów związanych z okresami gdy niezbędna będzie większa przestrzeń magazynowa w związku z okresami świątecznymi czy też szczytem sezonu sprzedażowego.

Do zalet outsourcingu logistycznego zaliczyć trzeba również nowoczesną infrastrukturę. Korzystając z usług tego rodzaju firm nie musisz się martwić tym czy posiadasz odpowiednie akcesoria do pakowania jak taśma pakowa czy dyspenser. Konserwacja różnego rodzaju urządzeń jak wózki widłowe też przestaje spędzać ci już sen z powiek. Spada też koszt związany z zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Skorzystanie z outsourcingu pozwala też na znaczne obniżenie kosztów stałych jak i tych zmiennych. Nie utrzymujesz całego magazynu, kosztów prądu i ogrzewania. Odchodzą też wydatki związane z wynagrodzeniem pracowników. Korzystając z usług outsourcingowych otrzymasz też fakturę za wykonaną usługę którą następnie będziesz mógł potraktować jako swój koszt.

Ponadto koszty zmienne związane z realizacją zamówień ( takie jak koszty samych opakowań i ich wysyłki ) mogą w modelu outsourcingowych znacząco zmaleć. Wystarczy, że operator logistyczny będzie w stanie zaproponować nam lepszą ofertę, nie dostępną w przypadku mniejszych podmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *