Komputery jako koparki bitcoin

koparka bitcoin

Któż z nas nie marzy o tym aby posiadać swojej koparki bitcoin? Oczywiście jest to duży wydatek, za duży aby normalnego zjadacza chleba było na niego stać. Jednak można pobawić się kryptowalutami w tańszy sposób jakim jest komputer domowy.

Od czego zacząć?

Oczywiście zaczniemy od płyty głównej, ponieważ jest to podstawa naszego komputera. Oczywiście nie ma koparki bitcoin bez dobrych kart graficznych. Dla tego też potrzebujemy płyty głównej która będzie obsługiwała łączenie wielu kart graficznych. Przy wyborze płyty zwróćmy też uwagę na procesor pamiętajmy że niektóre kryptowaluty możemy kopać tez procesorem.

Wybór podzespołów

Jeżeli robimy komputer który posłuży nam też okazyjnie jako koparka kryptowalut to zwróćmy uwagę na karty graficzne. Pamiętajmy że im więcej tym lepiej, ale tu pojawia się pewien problem, ponieważ ceny kart graficznych w obecnym czasie poszły w górę i to wszystko przez koparki kryptowalut. Pamiętajmy aby zakupić nowe karty graficzne ponieważ będą się zużywały i potrzebujemy gwarancji w razie gdyby nam one się zepsuły. Jeżeli chodzi o pamięć ram to wystarczy 4 do 8 gb, dysk to już wasz indywidualny wybór w zależności na ile danych miejsca będziecie potrzebowali. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zasilacz który musi być bardzo wydajny oraz obudowa, tutaj również jest dowolność dobierzcie ją według własnego gustu.

Do kopania

Jeżeli zakupiłeś wszystkie części, albo posiadasz już dość mocny komputer to wystarczy ściągnąć oprogramowanie do kopania kryptowalut i zacząć kopać, jednak jest to raczej ciekawostka ponieważ nic nie sprawdzi się lepiej niż dobra koparka kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *