Komputer gotowy czy składany

Często przy planowaniu zakupu komputera, pojawia się pytanie, czy lepiej kupić gotowy komputer, czy składany z różnych części. Są to dwie opcje które są jedynymi dostępnymi na naszym rynku. Jednak warto się zastanowić czy warto kupić komputer gotowy czy zainwestować w części osobno po czym je złożyć.

Komputer ze sklepu

Komputer który jest gotowy oczywiście zazwyczaj jest droższy od tego składanego i posiada części gorszej jakości. Oczywiście są też gotowe komputery które są lepsze od składanych jednak ich cena jest znacznie wyższa. Należy tutaj uwzględnić to czy komputer będzie kupowany w sklepie stacjonarnym, markecie czy też w sklepie internetowym. Dla czego? Ponieważ najlepiej taki komputer kupić w sklepie internetowym jego cena będzie wtedy niższa i będziemy posiadać większy wybór.

Komputer z różnych części

Jeżeli chodzi o komputer składany, to tutaj musimy doliczyć co ceny złożenie go, jeżeli wybierzemy już sobie części. Jest to opcja raczej dla ludzi którzy mają pojęcie na temat komputerów. Kupując źle dobrane części, nie będą one działać gdy złożymy komputer. Oczywiście jeżeli znamy się na podzespołach i budowie komputera to zyskamy na wydajności zaniżając cenę więc jest to lepsza opcja dla ludzi którzy mają pojęcie. Możemy złożyć nawet sprzęt dla którego wydobycie kryptowalut będzie możliwe.

Jak widać te dwie opcje różnią się od siebie przede wszystkim cenowo. Jednak jeżeli nie masz pojęcia o komputerach to ta pierwsza opcja będzie dla ciebie najlepsza i korzystna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *