Kiedy warto zmodernizować stronę www?

Kiedy warto zmodernizować stronę www?

Strony internetowe tak jak mieszkanie od czasu do czasu potrzebują gruntownego remontu. Trendy się zmieniają i to co kiedyś było uważane za modne i atrakcyjne przestaje takie być. Strona www jest wizytówką firmy w sieci więc zawsze powinna dobrze się prezentować i zachęcać klientów do interakcji. W tym poradniku postaramy się podpowiedzieć kiedy warto zmodernizować stronę www.

Pierwszym powodem do modernizacji powinien być przestarzały wygląd danej witryny internetowej. Dla klienta który pierwszy raz wchodzi na stronę liczy się pierwsze wrażenie. Jeżeli zatem strona www będzie odstraszać swoim wyglądem lub też przypominać taką która była projektowana dekadę temu to da to klientowi jasny sygnał, że nie warto się nią zainteresować. Konieczna zatem będzie modernizacja strony z wykorzystaniem nowoczesnych metod i najnowszych trendów UX. Projektowanie stron www to bowiem obecnie w dużej mierze sztuka przygotowania witryny, która będzie idealnie wpisywać się w gusta większości internautów.

Kolejnym sygnałem do modernizacji strony może być jej bardzo wolne ładowanie się. W czasach ciągłego zabiegania i braku czasu na praktycznie wszystko liczy się każda sekunda. Jeżeli strona ładuje się wolno to klient zwyczajnie straci cierpliwość i zrezygnuje z korzystania z niej. W wielu przypadkach stronę da się przyśpieszyć poprzez optymalizację zdjęć czy też skryptów. Czasami jednak konieczne może okazać się stworzenie strony od podstaw.

Sygnałem do wprowadzenia zmian na stronie ( zwłaszcza sklepu www ) jest wysoki bounce rate czyli czynnik odrzuceń. Pokazuje on jak wielu klientów po wejściu na stronę zwyczajnie ją opuszcza. Świadczy to wyraźnie o tym, że na stronie jest coś nie tak i wymaga ona gruntownych poprawek  i zmian.

Powodem do zmian jest również niemożliwość czy też brak wprowadzenia dodatkowych, nowoczesnych rozwiązań. Mowa tutaj chociażby o możliwości szybkiego kontaktu z firmą za pośrednictwem live chatów czy też wygodnych metod płatności takich jak Blik.

Do powodów które powinny dać jasny sygnał do modernizacji strony zaliczyć trzeba też utrudnione dodawanie czy też edytowanie treści na stronie. Jeżeli witryna nie posiada przyjaznego w użytkowaniu CMS’a to administracja nią będzie niezwykle trudna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *