Kiedy przycinać drzewa ozdobne

drzewo ozdobne

Jeżeli masz u siebie w ogródku lub na działce drzewa ozdobne, to za pewne chcesz aby ich wygląd pełnił swoją funkcję i zachwycał. Oczywiście oprócz samych warunków glebowych oraz dbania o nie specjalnymi technikami, należy je najzwyczajniej przyciąć.

Czemu przycinamy drzewa ozdobne

Tak to jest że raz na jakiś czas należy przyciąć nasze drzewa ozdobne, wszystko po to aby zachowały prawidłowy kształt. Każda grupa roślin wymaga innego podejścia do przycinania, jednak my dziś skupimy się na drzewach ozdobnych. Pierwsze co musimy mieć to oczywiście dobry sekator. Bez tego nie ruszymy z obcinaniem naszych drzew. Jeżeli wybierzemy już narzędzie to należy zadać sobie pytanie kiedy będziemy te drzewa przycinać.

Kiedy najlepiej przyciąć nasze drzewa

Najlepszym okresem na przycinanie naszych drzew ozdobnych jest oczywiście wczesna wiosna a koniec zimy. Najlepiej zrobić to gdy nasze drzewa jeszcze nie zaczną dobrze rozkwitać na sezon wiosenny.  Pamiętajmy że zanim przystąpimy do cięcia naszego drzewa pasuje sprawdzić na internecie jak to drzewo zareaguje na taki zabieg. Nie wszystkie drzewa ozdobne lubią cięcie. Najlepszym czasem aby przyciąć drzewa to gdy ich gałęzie się stykają  i tracą przy tym swój unikalny kształt.

Są to podstawowe informacje na temat przycinania drzew, ale powinny ci wystarczyć kiedy następnym razem będziesz chciał je trochę przyciąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *