Kamienie szlachetne i ich właściwości

kamienie szlachetne

Czym są kamienie szlachetne, jak powstają i gdzie znajdują zastosowanie? To najczęściej zadawane pytania dla tego że ludzie często nie wiedzą jak dokładnie odpowiedzieć na te pytanie. Jednak należy pamiętać że od dawna kamienie szlachetne były bardzo wartościowe.

Jak powstają

Kamienie szlachetne powstają w wyniku działania procesów geologicznych w skorupie ziemskiej. Dzięki takiemu procesowi powstawania posiadają one określony skład chemiczny oraz zbudowane są z atomów ułożonych w określonych sposób. W wyniku takich działań możemy określić fizyczne i optyczne własności które są podstawą do stwierdzenia czy to jest kamień szlachetny.

Struktura kamieni szlachetnych

Przede wszystkim kamień szlachetny musi być rzadki to właśnie świadczy o jego nazwie. Poza tym musi posiadać piękne walory wyglądu być oraz być trwały. Piękność kamienia szlachetnego oceniamy przez światło to właśnie ono ujawnia niezwykłe cechy kamienia szlachetnego. Kamień szlachetny który jest dopiero co pozyskany nie jest doskonały, dopiero po obróbce jaką jest szlifowanie i polerowanie nabiera on swojej piękności.

Gdzie stosowane są kamienie szlachetne

Warto zwrócić uwagę na szerokie zastosowanie kamieni szlachetnych. Oczywiście najpopularniejszym zastosowaniem jest jubilerstwo. To właśnie w biżuterii spotkamy najczęściej kamienie szlachetne. Jednak również popularne zastosowanie mają w takich urządzeniach jak diament w piłach diamentowych czy też w medycynie naturalnej.

Pamiętajmy że w obecnych czasach możemy znaleźć dużo podróbek kamieni szlachetnych dla tego warto zwrócić uwagę na to czy kamienie posiadają certyfikat a zwiększy on ich wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *