Jakie zastosowanie ma beton architektoniczny?

Jakie zastosowanie ma beton architektoniczny?

Jednym z najczęściej używanych materiałów w budownictwie jest beton. Znany jest on już od bardzo wielu lat a ściślej mówiąc od czasów starożytnych Rzymian. Jedną ze szczególnych odmian klasycznego betonu jest beton architektoniczny. To właśnie na nim skupimy się w poniższym artykule i podpowiemy wam jakie zastosowanie ma beton architektoniczny.

Jakie zastosowanie ma beton architektoniczny
Jakie zastosowanie ma beton architektoniczny

Zacznijmy zatem od tego, że oba rodzaje betonu – zarówno ten tradycyjny jak i architektoniczny powstają z bardzo podobnych składników. Wody, cementu oraz kruszywa w postaci piasku. Jednak w przypadku betonu architektonicznego używa się specjalnego rodzaju cementu. Jest to cement hutniczy. Daje on szansę wykonania dużo bardziej jednolitego betonu o jaśniejszym kolorze. Oprócz tego w przypadku betonu architektonicznego dodatkowy składnik stanowią plastyfikatory i upłynniacze. Sprawia to, że beton architektoniczny posiada wyjątkową plastyczność i łatwo poddaje się obróbce. Oprócz tego beton architektoniczny może występować w różnych odcieniach oraz kolorach.

Skoro wyjaśniliśmy już czym dokładnie jest beton architektoniczny to teraz zaprezentujemy jego zastosowanie. Sprawdza się on szczególnie w przypadku mieszkań urządzonych w stylu industrialnym. Z betonu architektonicznego produkuje się na przykład blaty kuchenne i łazienkowe. Oprócz tego beton architektoniczny można z powodzeniem wykorzystać do dekoracji ogrodów. Powstają z niego piękne donice, skrzynie na kwiaty czy też ogrodowe figury.

Beton architektoniczny pokryty impregnatem chroniącym przed wilgocią i przebarwieniami sprawdzi się natomiast idealnie w kuchni i łazience. Na przykład do wyprodukowania zlewozmywaków.

Oprócz tego wykończenie wnętrza przy pomocy betonu architektonicznego to jeden z bardziej popularnych obecnie trendów. Elementy wykonane z betonu architektonicznego znakomicie prezentują się we wnętrzach w minimalistycznym, industrialnym stylu. Są trwałe, bezpieczne i wprowadzają interesując klimat do danego pomieszczenia.

Jeżeli zatem szukacie interesującego sposobu na dodanie wyjątkowego charakteru wnętrzom waszym mieszkaniom czy też przestrzeni w ogrodzie to wybór elementów wykonanych z betonu architektonicznego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Szeroki wybór tego rodzaju produktów można znaleźć w specjalistycznych sklepach takich jak perfectstyr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *