Jakie zabawki wspomagają naukę liter przez dziecko?

Jakie zabawki wspomagają naukę liter przez dziecko?

Jedną z podstawowych umiejętności jakie powinno nabyć dziecko podczas dorastania jest nauka alfabetu. Wielu dzieciakom może ona przysparzać trudności. Jak jednak pokazują naukowe badania i doświadczenie nauka alfabetu wcale nie powinna być ani trudna ani też monotonna. W końcu im wcześniej dziecko nauczy się alfabetu tym szybciej będzie mogło zacząć pisać oraz czytać. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest nauka alfabetu poprzez zabawę. Odpowiednie zabawki znacząco usprawniają cały proces nauki. W związku z tym w poniższym artykule podpowiemy jakie zabawki wspomagają naukę liter przez dziecko.

Jakie zabawki wspomagają naukę liter przez dziecko
Jakie zabawki wspomagają naukę liter przez dziecko

Jak wspomnieliśmy we wstępie dziecko uczy się najbardziej efektywnie poprzez zabawę. Tak ważne jest zatem udostępnienie mu dostępu do zabawek edukacyjnych. Przykładem takiej zabawki może być chociażby drewniana układanka z literami. Tego rodzaju zabawki są stosunkowo tanie a dają możliwość ćwiczenia koordynacji dziecka na linii ręka-oko oraz rozpoznawania kształtów.

Alternatywą mogą być też magnetyczne tablice z literkami. Tego rodzaju zabawki  też raczej nie zrujnują budżetu. Kupując taką tablicę warta aby dawała ona również możliwość pisania po jej powierzchni. Dzięki temu zabawka będzie znacznie bardziej uniwersalna. Możliwość pisania pozwoli pobudzić wyobraźnie malca oraz jego koncentrację i zdolności manualne które w przyszłości zaprocentują podczas nauki pisania.

Do nauki alfabetu można wykorzystać również dziecięce książeczki z naklejkami jak i edukacyjne puzzle. Obie wspomniane zabawki uczą logicznego myślenia oraz pozwalają poprawić motorykę malucha.

Wybierając zabawki do nauki alfabetu trzeba zwrócić uwagę aby były one wysokiej jakości oraz posiadały odpowiednie atesty. Zabawka zawsze powinna być dostosowana do wieku dziecka ( o czym informuje odpowiednie oznaczenie ) oraz jego upodobań. Wysokie jakościowo zabawki oferuje na przykład sklep z zabawkami dla dzieci MalecToys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *