Jakie zabawki pomogą podczas podróży z dzieckiem?

Jakie zabawki pomogą podczas podróży z dzieckiem?

Każda podróż samochodem dłuższa niż kilka minut może okazać się sporym wyzwaniem dla rodziców podróżujących ze swoją małą pociechą. W przypadku małych dzieci można po cichu liczyć ze zasną one już na początku drogi i pozwolą rodzinie bez większych przeszkód dotrzeć do celu. Starsze dzieci mogą jednak stanowić już spore wyzwanie. Dzieci nudzą się w samochodzie bowiem bardzo szybko. Trzeba zatem zapewnić im jakąś rozrywkę. W związku  tym w niniejszym artykule podpowiemy jakie zabawki pomogą podczas podróży z dzieckiem w samochodzie.

podróż z dzieckiem
podróż z dzieckiem

Tak więc aby podróż nie okazała się jedną wielką katastrofą trzeba być do niej odpowiednio przygotowanym. Kluczem jest zapewnienie dziecko dostatecznej ilości bodźców, tak aby nie czuło się znużone. Pomysłów na to jak tego dokonać jest całe mnóstwo. Nie znaczy to jednak, że zawsze trzeba pakować pełny bagażnik zabawek aby podróż okazała się udana. Wystarczy czasami spróbować różnych fajnych sztuczek na urozmaicenie czasu w samochodzie. Można na przykład ćwiczyć spostrzegawczość malucha poprzez zabawę w to gdzie schowany jest jakiś przedmiot czy też w opowiadanie historyjek.

Oczywiście zawsze gdzieś w pogotowiu powinna znajdować się jakaś zabawka. Nie wszystkie zabawki dziecka sprawdzą się jednak podczas podróży. Na pewno nie ma co myśleć o zabieraniu ze sobą zbyt dużych zabawek. W czasie jazdy dobrze sprawdzą się takie zabawki jak książeczki, różnego rodzaju magnesy czy też zabawki interaktywne. Młodsze dzieci na pewno będą zadowolone z obecności przytulanki czy też jakiejś kolorowanki.

W przypadku chłopców znakomitym pomysłem na zabawkę może okazać się interaktywna kierownica. Chłopcy bowiem zawsze kochają bawić się autami. Tego typu zabawka ma w sobie wiele interesujących funkcji. Mowa tutaj chociażby o klaksonie odgrywającym melodyjki, kierunkowskazach czy też przekręcanej stacyjkę.

Większe dzieci mogą spróbować zabawy na kierownicy symulatorze. Dzięki niej dziecko będzie mogło poczuć się chociaż przez chwilę jak prawdziwy kierowca. Tego typu symulatory mają też zazwyczaj dodatkowe przyssawki dzięki czemu można je będzie zamontować chociażby na szybie pojazdu.

To oczywiście nie wszystkie zabawki jakie sprawdzą się podczas podróży samochodem. Każdy sprawdzony sklep z zabawkami dla dzieci powinien mieć w swojej ofercie również inne ciekawe zabawki które sprawią, że podróż będzie dla dziecka przyjemniejsza jednym z takich sklepów jest https://hapik.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *