Jakie zabawki pomagają stymulować naukę mowy u dziecka?

Jakie zabawki pomagają stymulować naukę mowy u dziecka?

Maluszki nie potrafią komunikować się na początku inaczej niż za pośrednictwem gestów, mowy ciała czy też prostych ruchów. Z tego też względu czasami rodzicom tak ciężko jest odgadnąć co może dręczyć ich malutka pociechę. Nauka mówienia jest zatem bardzo istotna aby móc sprawnie komunikować się ze swoim dzieckiem. Najlepiej aby jednak sama nauka odbywała się w sposób jak najbardziej naturalny. Na przykład poprzez zabawę. W związku z tym w poniższym artykule podpowiemy wam jakie zabawki pomagają stymulować naukę mowy u dziecka.

Jakie zabawki pomagają stymulować naukę mowy u dziecka
Jakie zabawki pomagają stymulować naukę mowy u dziecka

Zacznijmy zatem od tego jak w ogólnym zarysie powinna odbywać się nauka mówienia. Rodzice powinni komunikować się z dzieckiem za pomocą prostego i jednocześnie poprawnego języka. Malec ucząc się nowych słów powinien znać ich poprawną wymowę. Unikajmy zatem różnego rodzaju zdrobnień czy też przekształceń. To my w końcu stanowimy główny wzór do naśladowania dla dziecka.

Aby przyśpieszyć i usprawnić proces nauki nowych słów poleca się zastosowanie tematycznych książeczek interaktywnych. Można w nich znaleźć proste ilustracje które opatrzone są opisem oraz dźwiękiem. Pozwalają one w prosty sposób nauczyć dziecko różnych nazw zwierząt czy też kolorów. Pamiętajmy, że im bardziej atrakcyjna wizualnie będzie sama książeczka tym lepiej zapadnie ona w pamięci naszemu dziecku.

To jednak nie wszystkie zabawki jakie mogą okazać się pomocne podczas nauki nowych słów. Trzeba na pewno wspomnieć tutaj o stolikach edukacyjnych. Są one nie tylko bardzo dobre dla podnoszenia motoryki ruchowej naszej pociechy ale również pozwalają nauczyć się nowych wyrazów. W tym przypadku aby poznać zasadę działania danego przedmiotu dziecko musi poznać najpierw jego nazwę.

Kolejnym sposobem na wsparcie edukacji mówienia są maty edukacyjne dostępne w różnorakich kolorach, wzorach czy też rozmiarach. Może to być mapa ze zwierzątkami jaki można spotkać na farmie.

Oprócz tego do nauki mówienia można wykorzystać interaktywne maskotki. Po naciśnięciu danej części ciała maskotki podpowiada ona dziecku jej nazwę. W ten sposób wasz synek lub córka może poznać wokabularz związany ze swoją anatomią ciała.

Jeżeli szukacie tego rodzaju zabawek to warto sprawdzić ofertę specjalistycznych sklepów zabawkowych takich jak malectoys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *