Jakie zabawki interaktywne dla dziecka wybrać?

Jakie zabawki interaktywne dla dziecka wybrać?

W każdym dziecięcym pokoju oprócz tradycyjnych misiów czy też innych przytulanek można spotkać ostatnimi czasy również nowoczesne zabawki. Zabawki pozwalające na niedostępną wcześniej interakcje. Jak w gąszczu takich nowości jako rodzic się nie pogubić? Jakie zabawki interaktywne dla dziecka wybrać? Na to pytanie postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym poradniku.

Jakie zabawki interaktywne dla dziecka wybrać
Jakie zabawki interaktywne dla dziecka wybrać

Zacznijmy od tego, że jako rodzić przed wyborem zabawki powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pierwszy z nich to wiek dziecka oraz jego możliwości rozwojowe. Zabawki w stylu maty edukacyjne będą dobre dla najmłodszych ale nie sprawdzą się dla dzieci które poszły do przedszkola.

Kolejny istotny czynnik to zainteresowania naszej pociechy. Nie każdy chłopiec interesuje się samochodami i nie każda dziewczynka przepada za gotowaniem. Trzeba  zatem na podstawie obserwacji naszego potomka zdecydować jaki typ zabawek może być najbardziej atrakcyjny. Co leży w kręgu zainteresowań rozwijającego się chłopca czy też dziewczynki.

Ostatnim czynnikiem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Wszystkie zabawki interaktywne powinny być bezwzględnie wykonane z solidnych materiałów. Należy upewnić się, że nie posiadają elementów drobnych jakie dziecko mogło by przypadkowo połknąć. Warto przyjrzeć się też czy zabawka posiada niezbędne atesty oraz certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo.

Jakie zabawki interaktywne wybrać zatem dla dzieci w wieku od dwóch do trzech lat? Tutaj najważniejsze jest aby zabawka oddziaływała na zmysły dziecka i pomagała w jego prawidłowym rozwoju. Sprawdzą się zatem zabawki takie jak farma czy też interaktywny warsztat samochodowy. Dobrym pomysłem będzie też stolik edukacyjny, który może pomóc w nauce alfabetu czy też cyfr.

A jakie zabawki interaktywne sprawdzą się w przypadku starszych dzieci? Sześcio lub siedmio latków? Otóż w tym wieku dziecko jest bardzo wymagające. Dobrze zatem aby dana zabawka sprawiała radość a jednocześnie wnosiła coś pod kątem edukacyjnym. Przykładem takiej zabawki jest interaktywny Globus Clementoni. Pozwoli on nie tylko spędzić dziecku czas w interesujący sposób ale dodatkowo da szansę zapoznania się z geografią świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *