Jakie właściwości i zastosowanie ma tektura falista?

Jakie właściwości i zastosowanie ma tektura falista?

Od końcówki dwudziestego wieku papier to bez wątpienia jeden z najczęściej wykorzystywanych w naszym rodzimym kraju materiałów służących do pakowania różnego rodzaju przedmiotów. To właśnie za jego pośrednictwem wytwarzane są kartony, tekturowe kontenery, tektura falista czy też tektura w arkuszach. To właśnie na tekturze falistej skupimy się w poniższej publikacji i postaramy się wam wyjaśnić jakie właściwości i zastosowanie ma tektura falista.

Jakie właściwości i zastosowanie ma tektura falista
Jakie właściwości i zastosowanie ma tektura falista

Zacznijmy zatem od tego, że tektura falista ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Od produkcji i handlu poprzez dystrybucję towarów oraz samo ich przechowywanie. Oprócz tego materiał ten jest bardzo często i chętnie wykorzystywany przez firmy zajmujące się przeprowadzkami czy też przez innych przewoźników kurierskich. W związku z tym tektura falista sprawdzi się w poniższych zastosowaniach. Pozwoli zabezpieczyć kruche i łatwe do uszkodzenia przedmioty takie jak sprzęt RTV, AGD oraz produkty szklane. Pozwala zabezpieczyć duże i ciężkie towary takie jak płyty meblowe lub też stolarkę okienną i drzwiową.

Tektura falista może również posłużyć jako alternatywa dla klasycznych wypełniaczy takich jak poduszki powietrzne czy też skoropak. Co bardziej uzdolnione osoby mogą pokusić się nawet o użycie tektury falistej jako materiału służącego do zapakowania różnorakich podarunków lub też prezentów.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że tektura falista dostępna jest obecnie w bardzo szerokiej gamie kolorów jak i wariantów kolorystycznych. Oczywiście nadal najbardziej popularne są tektury faliste w odcieniu bieli jak i szarości. Jeżeli mowa jeszcze o wspomnianych wcześniej wymiarach to trzeba wiedzieć, że najczęściej tektura falista dostępna jest do kupienia w arkuszach lub też rolach. Długość rolki może mieć nawet 100 metrów bieżących podczas gdy wysokość osiągnąć może ponad półtora metra.

Trzeba też wiedzieć, że sama tektura falista występuje w różnej grubości. Mamy zatem tekturę zarówno dwu warstwową jak i pięcio oraz trzy warstwową. Oczywiście grubość tektury falistej definiuje jej odporność oraz przeznaczenie. Grubsza posłuży do zabezpieczenia cięższych produktów, natomiast cieńsza – lżejszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *