Jakie rośliny najlepiej ozdobią ogród jesienią?

Jakie rośliny najlepiej ozdobią ogród jesienią?

Wakacje już za nami. Jeszcze chwila i skończy się też kalendarzowe lato. Warto zatem pomyśleć już teraz o tym jak nasz ogród będzie prezentował się z nadejściem jesieni. W tym artykule podpowiemy wam zatem jakie rośliny najlepiej ozdobią ogród jesienią.

ogród jesienią
ogród jesienią

Planując architekturę naszego ogrodu musimy brać pod uwagę to jak będzie się on prezentował w różnych porach roku. Niektóre rośliny pięknie wyglądają wiosną, inne latem. Najczęściej pomijanym jednak okresem jest ten jesienny. Jest to spory błąd ponieważ roślin które prezentują się niezwykle okazale o tej porze roku jest całkiem sporo.

Poniżej przedstawimy wam zatem kilka roślin na które warto znaleźć trochę miejsca w ogrodzie. Głównie skupimy się tutaj na istotnej roli jaką jesienią pełnią w ogrodzie krzewy ozdobne.

Zacznijmy od hortensji bukietowej. Jest to krzew osiągający wysokość nawet 2 metrów. W środku lata pojawiają się na nim białe kwiaty które wraz z czasem różowieją i zasychają na krzewie. Optymalne warunki dla jego uprawy to próchnicza i nieco wilgotna gleba. Krzew ten radzi sobie równie dobrze w słońcu jak i półcieniu.

Inną wartą wzmianki rośliną są marcnki czyli tak zawane jesienne astry. Są to byliny które w zależności od gatunku mogą osiągać wysokość od 30 do 150 centymetrów.

Kolejną rośliną która znakomicie sprawdzi się jesienią jest powojnik wschodni czyli pnącze szybko rosnące. Roślina to kwitnie od lata do przymrozków. Zaraz obok jego kwiatów dojrzewają też puchate owocostany, które zachowują się na roślinie przez całą zimę.

Jeżeli jesteśmy fanami karminowego koloru to koniecznie zadbajmy aby w ogrodzie na jesień znalazł się winobluszcz pięciolistkowy czyli pnącze sięgające do 20 metrów wysokości.

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o brzozie papierowej. Jest to drzewo które może osiągnąć nawet 20 metrów wysokości. Jesienią posiada zaś charakterystyczną, złotą koronę. Oprócz tego posiada piękną, kremowo-pomarańczową korę.

Podsumowując, najlepiej aby na jesień w ogrodzie znalazły się takie rośliny jak wrzosy, pnącza czy też byliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *