Jakie rośliny do ogrodu jesienią wybrać?

Jakie rośliny do ogrodu jesienią wybrać?

Wielu osobom jesień kojarzy się z szarością i smutkiem. Są przekonani, że również ogród w tym okresie musi wpisywać się w ich wizję ponurej pory roku. Nic bardziej mylnego! W ogrodzie jesienią też może być bardzo kolorowo. Istnieje bowiem całkiem sporo roślin które kwitną właśnie wtedy. Z tego względu w tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jakie rośliny do ogrodu jesienią wybrać.

krzewy ozdobne
krzewy ozdobne

Na szczęście wszystkich miłośników ogrodów jest całkiem spore grono roślin, które lubią umiarkowany chłód jaki panuje jesienią. Przykładem są tutaj chociażby bratki. Jeżeli tylko uda nam się je posadzić jesienią to będą kwitnąć bardzo długo i pojawią się w ogrodzie również z nastaniem wiosny. W okresie jesiennym kwitną również ciemierniki. Tutaj trzeba jednak zwrócić uwagę aby wybrać okazy które będą pochodzić z uprawy gruntowej, które mają lepszą odporność na niskie temperatury.

Jesienią w ogrodzie warto zadbać też o pojawienie się niektórych kwiatów. Mowa chociażby o chryzantemach. Kwiaty te mają bardzo różne barwy jak i kształty. Mogą przypominać wysokie krzewy jak i małe krzewinki podobne do stokrotek. Jeżeli mamy takie życzenie to kwiaty możemy umieścić w doniczce i postawić przy ścianie. W takim umiejscowieniu łatwiej zniosą one niskie temperatury.

Jesienią kwitnąć zaczynają również takie rośliny jak wrzosy oraz wrzośce delikatne. Te ostatnie są co prawda mało odporne na mróz ale za to zasychają zachowując kolor. Dzięki temu mogą zdobić ogród jeszcze przez długi czas.

Wszelkiego rodzaju rabaty w jesiennym ogrodzie najlepiej ozdobić astrami. Występują one bowiem w wielu odmianach o bardzo szerokiej palecie kolorów.

Ponadto jesienne grządki można z powodzeniem ożywić poprzez wykorzystanie czerwonych owoców irgi lub też żółtych owoców rokitnika. W tym okresie znakomitym elementem dekoracyjnym są również owoce dyni. Mogą stanowić bowiem uzupełnienie wystroju domu lub tarasu.

Jesienią warto postawić też na krzewy ozdobne – zgarden.pl . Dzięki swojej kolorystyce i różnorakiej budowie pozwolą na stworzenie wyjątkowych kompozycji z innymi obecnymi już roślinami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *