Jakie panele elewacyjne wybrać?

Jakie panele elewacyjne wybrać?

Wygląd elewacji naszego domu ma obecnie całkiem spore znaczenie. Czasy gdy szare i mało interesujące ściany budynków stanowiły większość krajobrazu już dawno odeszły do lamusa. Jednym ze sposobów na zmianę zewnętrznego wyglądu budynku jest instalacja drewnianych elewacji wykonanych z naturalnych desek. Rozwiązanie takie są jednak drogie i często widać, że zastępuje się je panelami imitującymi ten surowiec. Z tego też względu w tym artykule zastanowimy się nad tym jakie panele elewacyjne wybrać.

Jakie panele elewacyjne wybrać
Jakie panele elewacyjne wybrać

Wśród dostępnych obecnie materiałów stosowanych do wykończenia elewacji jak w niemal każdym przypadku panują różne trendy. Rozwiązania które były popularne jakiś czas temu są już uważane za mało interesujące itd. Obecnie można zaobserwować, że tradycyjne materiały elewacyjne odchodzą powoli do lamusa. Od jakiegoś czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie deskami które pojawiają się na elewacjach. Mimo, że drewniane deski na pewno prezentują się bardzo dobrze to wymagają jednak całkiem sporo pielęgnacji aby przez dłuższy czas zachować swoje walory estetyczne. Oprócz tego powodują one swoistego rodzaju problemy techniczne związane z tym, że w przypadku montażu drewna na elewacji konieczne jest zastosowanie skomplikowanego systemu montażowego.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dobrze zaprojektowana i wykonana elewacja dobrana odpowiednio pod względem kolorystycznym potrafi całkowicie odmienić wygląd danego budynku. Z tego też względu inwestorzy cały czas poszukują nowych materiałów które będzie można wykorzystać do stworzenia wyjątkowych elewacji.

Drewno przez długi czas cieszyło się w tym względzie dużą estymą. Nie znaczy to jednak, że nie posiada ono swoich wad. Z tego też względu zaczęto wprowadzać materiały które swoim wyglądem imitują drewno. Chodzi tutaj chociażby o takie rozwiązania jak deska elewacyjna – perfectstyr.pl gdzie panele wykonane są z lekkich i wytrzymałych materiałów. Materiały te idealnie imitują drewno. Dodatkowo ich montaż jest znacznie prostszy niż w przypadku elementów drewnianych. Do ich instalacji stosowany jest bowiem wyłącznie specjalny klej.

Poprzez zastosowanie takich desek elewacyjnych można nawet murowany dom w prosty sposób przekształcić na coś co swoim wyglądem będzie przypominać prawdziwą drewnianą chatkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *