Jakie owoce wprowadzić do swojej diety

Przez codzienny natłok obowiązków i różnych stresów, często zapominamy o tym że nasze zdrowie pochodzi przede wszystkim z jedzenia które posiadamy w swojej diecie na co dzień. Często zapominamy o najważniejszym źródle witamin w naszej diecie, czyli o owocach. Poniżej przedstawię kilka owoców które powinniśmy wprowadzić do swojej codziennej diety.

 

 

 

Owoce leśne to dobry pomysł

Na początku zacznijmy do owoców leśnych. Są one bardzo dobrym składnikiem w naszej diecie. Dla tego wprowadzenie malin, borówek, jeżyn do naszego codziennego jadłospisu, jest świetnym pomysłem. Wszystko przez zawarte w nich witaminy których jest mnóstwo. Oprócz tego owoce te chronią nasz organizm i skórę. Często też zapobiegają starzeniu się. Dodatkowym plusem owoców leśnych jest ich łatwa dostępność.Dodatkowo nie trzeba ich obierać, wystarczy je po prostu umyć i zjeść.

Najlepsze są jabłka i gruszki

W naszym kraju posiadamy jedne z najlepszych jabłek oraz gruszek, a bardzo często nie spożywamy ich tak często jak powinniśmy. Jeżeli owoce te są dostępne na co dzień, za niską cenę, powinniśmy jak najczęściej robić dania z tych owoców, bądź jeść je na surowo. Posiadają one takie porcje witamin oraz antyoksydantów i błonnika że nawet jedno jabłko czy też gruszka powinna wystarczyć aby spełnić nasze zapotrzebowanie dzienne.

Dla tego warto rozważyć wprowadzenie tych owoców do naszej diety. Wymieniłem tutaj owoce które łatwo możemy hodować na drzewach owocowych, bądź kupić na lokalnym rynku, jednak warto też poczytać o tych trudniej dostępnych owocach które mogą mieć dobry wpływ na nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *