Jakie owoce i warzywa które możemy zbierać w lipcu

Czas wakacji, jest idealnym czasem aby zebrać plony ze swojego ogródka owocowego. Pozyskamy wtedy owoce które idealnie nadadzą się do wypieków oraz do powideł które idealne sprawdzą się przez cały rok w naszej kuchni. Jednak co możemy zbierać?

Zbieramy owoce

Zacznijmy od owoców, jeżeli chodzi o te rośliny to mamy tutaj czas zbiorów owoców jagodowych. W lipcu możemy zbierać takie owoce jak między innymi truskawki czy też poziomki. Często w lipcu możemy zbierać też maliny bądź też agrest który idealnie nadaje się do ciast oraz kompotów i powideł. Pamiętajmy również o pielęgnacji krzewów i drzew owocowych, zwróćmy wtedy szczególną uwagę na podlewanie tych roślin aby każda z nich miała odpowiednią ilość wody oraz przytnijmy gałęzie takich drzew jak śliwa czy też grusza ponieważ mogą być one uschnięte.

Zbieramy warzywa

Jeżeli chodzi o zbiór warzyw oraz ziół, to przede wszystkim w lipcu zbierzemy takie warzywa jak groch zielony, ogórki, bób, sałaty, pietruszki oraz kapusty, warto zebrać też wtedy mięte, oregano tymianek czy szałwie. Tutaj podobnie jak w poprzednim przypadku należy zadbać o odpowiednie nawodnienie naszych roślin ponieważ lipiec może okazać się suchy przez co może nie dostarczyć naszym roślinom odpowiedniego nawodnienia. Pamiętajmy również o nawożeniu naszych roślin aby w późniejszym czasie nabrały lepszego smaku.

Oczywiście przy zbiorach warto zadbać o inne rośliny które zbierzemy w późniejszym czasie. A tymczasem życzę miłych zbiorów waszych warzyw i owoców.

Sklep ogrodniczy https://www.zgarden.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *