Jakie kamienie szlachetne są najczęściej używane?

kamienie szlachetne

Na co dzień prawie każdy z nas nosi biżuterię. Niektórzy z was pewnie mają też biżuterię w której znajdują się kamienie szlachetne, lecz często ludzie nie wiedzą co tak naprawdę noszą. W dzisiejszym artykule przybliżę trochę temat związany z kamieniami szlachetnymi.

Diament

Jest to najpopularniejszy kamień szlachetny stosowany w biżuterii. Jeżeli jest dobrze oszlifowany wtedy nazywamy go kamieniem szlachetnym. Jest bardzo cenny i jego ceny też są drogie. Oczywiście są też podrabiane diamenty, lecz jeżeli chcemy możemy sprawdzić nasze diamenty za pomocą oferowanych przez różne firmy certyfikacji diamentów.

Rubin

Posiada piękną barwę przeźroczysto czerwoną. Również jest często używany w jubilerstwie. Jest to bardzo rzadki minerał z gromady tlenków. Jest również jak diament jednym z cenniejszych kamieni szlachetnych używanych w biżuterii.

 

Szafir

Jest bardzo twardy i również pochodzi z rodziny tlenków. Jego barwa jest koloru niebiesko przeźroczystego. Jeden z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych jeżeli chodzi o jubilerstwo, bardzo często stosowany do wyrobu drogiej biżuterii. Używany jest także do produkcji igieł gramofonowych oraz otrzymywany jest również syntetycznie.

Wiele więcej

Oczywiście kamieni szlachetnych jest bardzo dużo. Ja opisałem tu takie które mi isę najbardziej podobają, są one drogie lecz często spotkamy się z różnymi podróbkami w szczególności jeżeli chodzi o diamenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *