Jakie iglaki wybrać do ogrodu?

Jakie iglaki wybrać do ogrodu?

W ogrodzie liczy się różnorodność. W związku z tym nie może w nim zabraknąć krzewów iglastych. Iglaki nie tylko znakomicie sprawdzają się bowiem w roli żywopłotu czy pojedynczego drzewka ozdobnego ale dają też ogromne możliwości aranżacyjne w całym ogrodzie. Stanowią bowiem znakomite tło dla innych roślin. W tym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć wam jakie iglaki wybrać do ogrodu.

jakie iglaki do ogrodu wybrać
jakie iglaki do ogrodu wybrać

Zacznijmy zatem od tego stanowią doskonałą ozdobę w ogrodzie. Jednak oprócz funkcji dekoracyjnej chronią one przed światłem oraz niepożądanym wzrokiem sąsiadów czy też przechodniów. Są też niezwykle proste w uprawie. Najlepiej krzewy iglaste radzą sobie w umiarkowanym klimacie. W większości preferują one  kwaśną glebę. Mniejsze krzewy iglaste można zasadzić w donicy i następnie umieścić je w takim miejscu jak taras czy też patio.

Jak zatem wybrać odpowiedniego iglaka do ogrodu? Na początku dobrze jest zastanowić się jak prezentuje się nasz ogród w tym momencie. Ważne będzie jego nasłonecznienie, warunki glebowe oraz wilgotność. Trzeba sobie też zadać pytanie w jakim celu zamierzamy wykorzystać iglaki? Czy naszym zamiarem jest utworzenie z nich żywopłotu, grupy krzewów w ogrodzie czy też stworzenia tła dla innych roślin których posadzenie dopiero planujemy.

Istotne jest aby posiadać sprecyzowany plan na to jaką funkcję ma pełnić dana roślina. W naszym przypadku krzewy iglaste. Jeżeli zależy nam na wyglądzie to pod uwagę należy wziąć takie gatunki jak świerk biały lub też cyprysik groszkowy. Nadają się one dodatkowo do formowania i przycinania. Dlatego mogą bardzo skutecznie przyciągać wzrok osób które znajdą się w ogrodzie.

Pod uwagę należy wziąć tez wielkość ogrodu. Do większych ogrodów sprawdzą się drzewa iglaste o sporych rozmiarach takich jak świerki, sosny lub też jodły. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że rośliny takie mogą dawać dużo cienia.

Jeżeli mamy natomiast mało miejsca w ogrodzie to lepiej postawić na iglaki o mniejszych rozmiarach, które nie będą zajmować tak dużo miejsca w ogrodzie. Jeżeli szukacie takich odmian to najlepiej sprawdzić ofertę renomowanych sklepów zajmujących się sprzedażą krzewów i drzew, takich jak – https://www.zgarden.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *