Jakie elementy powinny znaleźć się na stronie głównej witryny www?

Jakie elementy powinny znaleźć się na stronie głównej witryny www

Jak wiadomo wygląd strony internetowej może być praktycznie dowolny. Teksty, grafiki  – ich wzajemne ułożenie, możliwości kombinacji jest tysiące i wszystko zależy wyłącznie od naszych upodobań. Z tego też względu zaprojektowanie z sensem całego layoutu strony jest niezwykle trudne i istotne. Najistotniejszym jednak elementem jest strona główna gdyż to ona odwiedzana jest przez największą grupę użytkowników. Zastanówmy się zatem jakie elementy powinny znaleźć się na stronie głównej witryny www.

strona główna
strona główna

Pierwszym i absolutnie niezbędnym elementem jest logo naszej firmy. Wydaje się to oczywiste ale nadal na wielu stronach można spotkać się z licznymi błędami związanymi z umieszczaniem logo. Jednym z najczęstszych jest umieszczanie wielkiego logo które zajmuje stanowczo zbyt dużo miejsca. Nie wnosi to żadnej wartości dodanej a jedynie pogarsza estetykę witryny. Podstawą w umieszczaniu logo powinno być kierowanie się estetyką oraz przyzwyczajeniami użytkowników a nie własnym gustem. Strona ma służyć odwiedzającym a nie gustom właściciela.

Innym niezbędnym elementem na stronie głównej jest menu. Podstawowa zasada odnosząca się do konstrukcji menu mówi o tym aby było ono możliwie jak najkrótsze czyli posiadało możliwie mało elementów i aby było przejrzyste i jasne dla użytkowników. Ponadto warto zadbać aby korzystało się z niego równie wygodnie na urządzaniach mobilnych jak i tradycyjnych komputerach.

Na stronie głównej nie powinno zabraknąć również wezwania do działania. Mowa tutaj o wszystkich przyciskach których celem jest nakierowanie klientów do wykonania określonej akcji. Tego rodzaju przyciski powinny wyróżniać się kolorem odznaczającym się od tła, znajdować się w widocznym miejscu oraz zawierać chęć który zachęci do kliknięcia.

Na stronie głównej dobrze jest również umieścić informacje o korzyściach płynących z użycia przez użytkownika naszych usług czy też produktów. W większości przypadków klienci nie kupują produktów samych w sobie ale możliwości jakie one dają.

Na sam koniec warto postarać się aby na stronie głównej znalazły się również najnowsze wpisy umieszczane na firmowym blogu. Pozycjonowanie stron www opiera się w dużej mierze na contencie a wpisy blogowe to właśnie treści wysokiej jakości które pozwolą zdobyć lepszą pozycję w wyszukiwarce Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *