Jakie drzewo ogrodowe ozdobi twój ogród

drzewo

Każdy ogrodnik uwielbia mieć kilka drzew ozdobnych w swoim ogródku. Bardzo długi wiek dojrzewania nie jest jednak problemem ponieważ w późniejszym czasie drzewa te mogą upiększyć nasz ogródek, dla tego warto mieć kilka w swojej świątyni spokoju. Dziś przedstawię kilka ciekawych propozycji które mogą idealnie nadać się do twojego ogrodu.

 

 

Jabłoń PROFESSOR SPRENGER 150-170 cm

Jest to raczej małe drzewo które posiada nieregularną rozłożystą koronę. Osiąga ona do około 6 metrów wysokości i szerokości. Liście tego drzewa posiadają kolor zielony natomiast kwiaty które są w pąkach są koloru ciemnoróżowego a gdy się rozwiną wtedy są białe. Bardzo dużą zaletą tego drzewa są jego owoce które głównie pełnią funkcję ozdobną. Długo pozostają na drzewie i posiadają kolor pomarańczowo czerwony co na pewno ozdobni twój ogródek.

Klon jawor Esk Sunset 100-120 cm

Nowa odmiana pochodząca prosto z nowej Zelandii. Największym atutem tego drzewa są bez wątpienia liście które w czasie zmieniają kolor swojego zabarwienia. Drzewa ozdobne są średniej wielkości o pokroju zaokrąglonym. Kolor liści zmienia się od jasno żółtawego na różowy a w kolejnym czasie przybierają barwę białą z ciemnozielonymi plamami.

Miłorząb dwuklapowy Mariken 90 cm

Bardzo piękna oraz karłowata odmiana miłorzębu. Jej pokrój jest płasko kulisty i osiąga do 1 metra średnicy. Przeważnie produkowane są w formie piennej dla tego ich wysokość jest uzależniona od miejsca szczepienia. Jak w przypadku poprzedniego drzewa posiada piękne wachlarzowate liście które są koloru złocistego.

Jak widać te drzewa na pewno upiększą twój ogródek, dla tego przy następnym zakupie roślin ogrodowych warto rozważyć ich zakupienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *