Jakie drzewa owocowe najlepiej mieć w swoim ogródku

Chcesz w następnym roku posadzić drzewa owocowe , z których będziesz pozyskiwał smaczne owoce? Będziesz potrzebował owoców do różnych wypieków bądź przetworów? To w takim razie drzewo owocowe powinno być obowiązkowe w twoim ogrodzie, jednak są drzewa owocowe które sprawdzą się lepiej na twojej działce.

Jabłoń

Jest to najpopularniejsze drzewo owocowe w naszych ogrodach. Znajdziemy je w naszym kraju w różnych odmianach, które różnią się stopniem trudności hodowli oraz najważniejszym czyli owocami ich kolorem oraz smakiem. Istnieją również typowo ozdobne drzewa jabłoni które tylko i wyłącznie spełnią się jako upiększenie naszej działki. Oczywiście z jabłek, zrobimy pyszne przetwory oraz soki które są bardzo dobre i idealnie nadadzą się do picia do obiadów.

Wiśnia

Kolejny bardzo popularny owoc w naszym kraju. Jego hodowla nie jest bardzo trudna, i często jej gatunki są bardzo odporne na różne choroby oraz mrozy. Dla tego warto zastanowić się nad jej hodowlą. Owoce które posiada to piękne drzewo owocowe doskonale nadadzą się na przetwory oraz jako dodatek do ciast które będziesz piekł z własnych owoców.

Oczywiście są to tylko dwa przykłady, lecz najbardziej popularne i najsmaczniejsze. Przy kupnie tych drzew należy zwrócić uwagę na ich trudność hodowli oraz na warunki glebowe które wpłyną na nasze przyszłe owoce oraz na ich smak i jakość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *