Jakie drzewa i krzewy owoce warto hodować?

W dzisiejszym wpisie już troszku wiosennie. Skoro temperatury już wyższe oraz pogoda coraz lepsza, zastanówmy się, czy nie warto urozmaicić naszego podwórka jakimiś drzewami lub krzewami owocowymi.

Drzewa owocowe

Jeżeli chodzi o drzewa owocowe, to bardzo polecam polską jabłoń. Jest ona bardzo wydajna oraz same owoce przydadzą nam się do różnych wyrobów domowych. Drugim drzewem, jakie mogę polecić, jest wiśnia, prosto z Japonii. Jak każdy z nas wie, wiśnie doskonale nadają się do różnych soków oraz przetworów. Jeżeli takowe produkujesz, to te z ogródka wychowane przez Ciebie będą lepsze niż te sklepowe.

Krzewy owocowe

Z krzewami owocowymi jest o wiele łatwiej. Jeżeli posadzimy drzewo owocowe, na efekty będziemy musieli poczekać kilka sezonów, jednak gdy kupimy krzew owocowy, bez problemu wyrosną nam na nim piękne owoce. Ja ze swojej strony polecam pyszne maliny, z których zrobicie nie jedną nalewkę oraz sok, drugim wyborem jest oczywiście porzeczka, która jest również łatwa w hodowli i jej owoce wyrastają w bardzo dużych skupiskach.

drzewo owocowe

Drzewo czy krzew

Jeżeli nie chcesz jeszcze tego sezonu jeść owoców ze swoich plonów, to wybierz drzewo owocowe, jeżeli zaś chcesz uzyskać szybko efekty, to polecam krzewy owocowe. Oczywiście możesz kupić jedno i drugie. Jakie owoce Ty wyhodujesz w tym roku?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *