Jaki wózek widłowy wybrać do małego magazynu

wózek widłowy

Jeżeli posiadasz swój własny magazyn, i chcesz uprościć sobie pracę przy przenoszeniu palet oraz innych rzeczy, warto zainwestować w wózek widłowy. Jednak należy rozważyć jaki wózek widłowy będzie odpowiedni do magazynu który posiadamy.

Wózek ręczny zwykły

Na początek rozważmy czy nasz magazyn jest mały czy też duży. Będzie to przydatna informacja. Będziemy wtedy wiedzieli czy przemieszczanie się po nim zajmuje więcej czy też mniej czasu. Drugą ważną informacją jest intensywność pracy. Jest to informacja która zadecyduje przy wyborze naszego wózka widłowego. Jeżeli mamy mały magazyn w którym intensywność pracy jest mała, to bez wątpienia powinniśmy wybrać wózek ręczny zwykły, który wystarczy do wykonywania prac. Nie ma co tu się dużo rozpisywać, taki wózek jest kierowany za pomocą siły bez wspomagania elektrycznego, jednak znacząco ułatwia on pracę.

Wózek elektryczny

Jeżeli jednak nasz magazyn jest większy i jest na nim więcej pracy, powinniśmy kupić wózek z napędem elektrycznym. Najlepiej zakupić wózek widłowy zabudowany którym operuje kierowca za pomocą układu kierowniczego, jednak takie wózki są bardzo drogie. Jeżeli nie stać nas na taki wózek powinniśmy wybrać wózek ręczny elektryczny który bez użytku siły będzie obsługiwany przez pracownika.

Jak widać wybór wózka widłowego to nic trudnego, pamiętajmy jednak aby taki sprzęt kupować od zaufanych firm które posiadają  dobrą markę oraz sprzęt najwyższej jakości, ponieważ wtedy nasz wózek nie będzie się psuł i zaoszczędzimy dużo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *