Jaki ubiór na rower szosowy

 

rower szosowy

Jeżeli interesujesz się jazdą rowerami szosowymi na pewno zauważyłeś że roweryści którzy pruszają się na tych dwukołowcach, posiadają specjalny strój który pomaga im w jeździe. Jeżeli i Ty chciałbyś zacząć swoją przygodę z rowerami szosowymi to dam Ci kilka wskazówek jaki ubiór zakupić na początek.

 

Kask na rower szosowy

Zacznijmy od podstaw czyli od kasku. Jest to niezbędna część naszego stroju rowerowego ponieważ może ochronić nas od poważnych uszkodzeń głowy. Pamiętajmy o tej części gdy chcemy jeździć na rowerze jest bardzo ważna. Przy zakupie kasku powinniśmy zwrócić uwagę na certyfikaty które zapewnia nas o tym że kask jest przystosowany i odporny na uszkodzenia. Kolejną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę gdy kupujemy nasz kask jest jego przewiewność oraz dopasowanie. Są to ważne rzeczy które podwyższą komfort naszej jazdy.

Strój kolarski na rower szosowy

Następną częścią naszej garderoby jest oczywiście nasz strój kolarski. Jest to specjalnie dostosowany strój który ułatwi nam jazdę na rowerze szosowym. Jazda rowerami szosowymi jest bardzo szybka i nie lubi oporów powietrza dla tego taki strój powinien być idealnie dopasowany do rowerzysty, wtedy opór powietrza jest minimalny. Przy wyborze zwróćmy tez uwagę na design tego stroju ponieważ będziemy się czuć lepiej na rowerze gdy kupimy taki dopasowany pod nas.

Buty Na rower szosowy

Ostatnią częścią garderoby rowerzysty są oczywiście buty. Są to specjalne buty ze specjalnymi zapięciami. Są bardzo lekkie co również zmniejsza opór powietrza, jednak przy zakupie musimy zwrócić uwagę na komfort tych butów oraz dopasowanie.

Jeżeli mamy zamiar jeździć rowerami szosowymi to zalecam kupienie własnego kompletnego ubioru ponieważ komfort jazdy od razu się zwiększy. Dla tego jeżeli już masz rower i strój to pora ruszać w trasę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *