Jaki stół do jadalni wybrać?

Jaki stół do jadalni wybrać?

Nikt chyba nie jest w stanie wyobrazić sobie jadalni bez stołu. Jest to rodzaj mebla który nierozerwalnie kojarzony jest z pomieszczeniem w którym spożywamy posiłki. Stół to miejsce gdzie jemy, spotykamy się ze znajomymi i przyjaciółmi oraz celebrujemy różne uroczystości. Jaki zatem stół wybrać aby był odpowiedni? Dowiecie się z lektury poniższego artykuły gdzie odpowiemy na pytanie jaki stół do jadalni wybrać.

Jaki stół do jadalni wybrać
Jaki stół do jadalni wybrać

Kluczową kwestią podczas wyboru stołu jest jego rozmiar. Musimy bowiem dobrać jego wielkość do warunków jakie panują w naszej jadalni.

I tak w pierwszej części podpowiemy jakie stoły ( szeroki wybór modeli dostępny tutaj https://stolarnialobzow.pl/sklep/stoly) sprawdzą się najlepiej w małych jadalniach aby później podpowiedzieć wam co będzie dobrym wyborem w przypadku większych pomieszczeń.

Pierwszym wyborem w przypadku małych jadalni powinien być stół rozkładany. Małe i ciaśniejsze pomieszczenia wymagają bowiem podczas aranżacji nieco kreatywności. Można oczywiście zdecydować się na wybór małego i kompaktowego stolika dla dwóch osób ale będzie to rozwiązanie które sprawdzi się wyłącznie na co dzień. Jeżeli spodziewamy się jakiś gości będziemy mieli już spory problem.

Aby więc pomieścić dodatkowych gości a jednocześnie móc każdego dnia cieszyć się z odrobiny większej przestrzeni powinniście wybrać stół rozkładany. Wadą takiego rozwiązania jest nieco mniejsza stabilność całego stołu oraz fakt, że jego zakup będzie dla nas większym wydatkiem finansowym.

Jeżeli zatem macie na to odpowiednie środki finansowe to polecamy wybór stołu rozkładanego. W przeciwnym wypadku lepiej wybrać mniejszy stół dla dwóch lub czterech osób.

A jak sytuacja przedstawia się w przypadku większej jadalni? Otóż duże pomieszczenia pozwalają na wiele więcej pod względem wystroju wnętrza. Jeżeli zatem nie ogranicza nas zbytnio ilość wolnego miejsca to możemy wybrać jedno z poniższych rozwiązań.

Duży stół rozkładany to propozycja dla tych, którzy często goszczą w swoim mieszkaniu wiele osób. Tradycyjny większy stół na sześć czy też osiem osób można następnie rozłożyć sprawiając, że bez problemu zmieszczą się przy nim jeszcze dodatkowe osoby. Tego rodzaju stoły rozkładają się na długość nawet ponad trzech metrów.

Jeżeli nie zależy nam aż na tak dużej pojemności stołu i nie chcemy przepłacić za funkcję rozkładania to warto wybrać większy stół na sześć lub osiem osób. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie w przypadku średnich i dużych jadalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *