Jaki silnik wybrać przy kupnie auta

silnik

Jeżeli planujesz zakup auta na pewno postawiłeś sobie jedno ważne pytanie. Jaki silnik powinno mieć twoje auto. Oczywiście chodzi tutaj bardziej o typ paliwa jakie będzie on musiał posiadać. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ różne typy napędów posiadają różne ceny paliwa oraz właściwości.

Silnik benzynowy

Pierwszym typem silnika jest silnik benzynowy. Zazwyczaj paliwo do takiego silnika jest droższe i auta takie mają większe spalanie niż inne silniki. Jednak silniki benzynowe są bardziej wytrzymałe i tańsze w eksploatacji. Zazwyczaj w takich silnikach nie ma tylu części co na przykład w silnikach diesla, przez co rzadziej musimy podejmować się wymiany różnych jego komponentów. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze. Napęd benzynowy jest również odporny na mróz tak więc nie ma problemów z odpalaniem go w zimie.

Silnik diesel

Napęd diesla posiada tańsze paliwo a jego spalanie również jest niższe niż w poprzednim silnku.  Jednak diesel jest bardziej wrażliwy oraz posiada więcej części. Przez to często trzeba wymieniać w nim różne podzespoły oraz je regenerować. Silnik ten ma również problemy z temperaturą w zimie, podczas trwania zimy musimy częściej przepalać diesla ponieważ może on nie odpalić przy bardzo niskich temperaturach. Jednak jest to napęd bardzo ekonomiczny i świetnie nadaje się w dłuższe trasy jednak pieniądze zyskane na paliwie będziemy musieli wydać na regeneracje silnika.

Oby dwa typy napędów mają swoje plusy i minusy, jeżeli zastanawiasz się który będzie dla Ciebie odpowiedni to rozważ w jak długie trasy jeździsz i jak często korzystasz z auta. Jednak pamiętaj aby od czasu do czasu zbadać napęd interfejsem diagnostycznym aby pozbyć się błędów i sprawdzić jego stan unikniesz w ten sposób drogich napraw.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *