Jaki rośliny ozdobne wybrać na zimę do ogrodu?

Jaki rośliny ozdobne wybrać na zimę do ogrodu?

Zima wcale nie musi być nudny i smutny czasem w twoim ogrodzie. Poprzez dobranie odpowiednich roślin możliwe jest aby również w trakcie mrozów i wszechobecnego śniegu Twój ogród cieszył oko ciekawą kolorystyką. Z tego też względu w tej publikacji skupimy się na znalezieniu odpowiedzi na pytanie jakie rośliny ozdobne wybrać na zimę do ogrodu.

Jaki rośliny ozdobne wybrać na zimę do ogrodu
Jaki rośliny ozdobne wybrać na zimę do ogrodu

Zacznijmy zatem od tego, że ogród w okresie zimowym wcale nie musi być szary i nudny. Najprostszym sposobem jest wybór roślin zimozielonych takich jak drzewa i krzewy iglaste. Dostępne są one bowiem w różnych odmianach i charakteryzują się różną wielkością. Wysokie można wykorzystać jako ogrodowe choinki a te niższe jako uzupełnienie świątecznego looku w ogrodzie.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że roślin ozdobnych które pięknie wyglądają zimą jest całkiem sporo. Zacznijmy od krzewów. Krzewy ozdobne – zgarden.pl to jeden z przykładów roślin o barwnych pędach i kolorowych liściach.

Ciekawy efekt w ogrodzie można również osiągnąć dzięki nietypowemu ułożeniu gałęzi i pędów. Znaczna część krzewów i drzew zrzuca bowiem liście na zimę. Wtedy naszym oczom ukazują się fantazyjnie poskręcane pędy. Przykładami tego rodzaju roślin jest leszczyna pogięta o nazwie Contorta. Można ją z powodzeniem uprawiać w słonecznych jak i półcienistych miejscach ogrodu. Niestety roślina ta nie odnajdzie się na jałowych lub podmokłych glebach.

Atrakcyjnymi pędami w ogrodzie zimą może zachwycić nas również wierzba mandżurska. Jest to smukłe drzewo o spiralnie poskręcanych pędach które nabierają żółtej lub oliwkowej barwy. W przypadku bardziej nasłonecznionych stanowisk kolor ten może zmienić się na czerwony.

Do innych roślin które mogą zachwycać kolorystyką podczas mrozów zaliczyć trzeba też derenie. Z odmianą dereń biały na czele. Roślina ta najlepiej sprawdzi się w nasłonecznionych miejscach ogrodu. Dodatkowo trzeba pamiętać o jej przycinaniu co pozwoli na uzyskanie większej ilości pędów. W przypadku gdy zależy nam na uzyskaniu mocno czerwonej barwy krzewu polecamy zwrócić uwagę jeszcze na odmianę Sibirica.

Roślinami o których trzeba jeszcze wspomnieć jest klon palmowy, wierzba purpurowa oraz berberys koreański. Wybór tych roślin do ogrodu na pewno sprawi, że zimą będzie się on prezentował niezwykle okazale i kolorowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *