Jaki model grzejnika łazienkowego wybrać?

Jaki model grzejnika łazienkowego wybrać?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w mieszkaniu gdzie zawsze powinno panować ciepło. To tutaj najbardziej można bowiem odczuć ewentualne spadki temperatury, gdy po kąpieli staniemy na chłodnej posadzce. Dlatego też tak istotne jest zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego w tym pomieszczeniu jeżeli zależy nam na funkcyjnym i komfortowym mieszkaniu. Aby było to możliwe trzeba wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki. Nie wszyscy wiedzą jednak jak tego dokonać. W związku z tym w poniższym artykule podpowiemy wam jaki model grzejnika łazienkowego wybrać.

Jaki model grzejnika łazienkowego wybrać
Jaki model grzejnika łazienkowego wybrać

Przyjmuje się, że komfortowa temperatura w łazience powinna oscylować w granicach dwudziestu czterech stopni Celsjusza. To przy takiej temperaturze wyjście z kąpieli lub z pod prysznica nie będzie wiązać się z przykrym szokiem temperaturowym. Dobrze dobrany grzejnik powinien być w stanie zapewnić utrzymanie takowej temperatury. To jednak nie jedyna funkcja obecnych grzejników łazienkowych. Grzejniki łazienkowe takie jak te dostępne w sklepie – https://www.dudik.pl/grzejniki-lazienkowe mogą bowiem z łatwością służyć również jako bardzo wydajna suszarka na ręczniki czy też półeczka na łazienkowe akcesoria.

Jak zatem wybrać grzejnik do dużej gabarytowo łazienki. Obszerne łazienki oraz takie umiejscowione w narożniku budynku będą miały większe zapotrzebowanie na ciepło. W tego rodzaju pomieszczeniach zainstalowanie jednego grzejnika wyłącznie pod oknem może okazać się niewystarczające. Doradza się w takich sytuacjach instalację dwóch grzejników lub też połączenie grzejnika z ogrzewaniem podłogowym. Chodzi tutaj o usprawnienie współpracy miedzy oboma rozwiązaniami tak aby sterowanie mocą grzejnika i ogrzewania podłogowego odbywało się przy użyciu jednej głowicy  termostatycznej.

W tego rodzaju rozwiązaniu grzejnik będzie w stanie szybko dostarczyć ciepło i dodatkowo wysuszyć ręczniki podczas gdy ogrzewanie podłogowe zadba o utrzymanie zadanej temperatury nawet przy większym metrażu łazienki. Ogrzewanie podłogowe to też swoistego rodzaju remedium na zmarznięte stopy lub mokra podłoga.

A co z małymi łazienkami? Tam liczy się każdy centymetr dostępnej przestrzeni. Dlatego należy w nich instalować grzejniki o kompaktowym kształcie, które jednocześnie nie będą miały mniejszej mocy niż ich większe odpowiedniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *