Jaki materiał tapicerski na pufę wybrać?

Jaki materiał tapicerski na pufę wybrać?

To jak dany mebel będzie prezentował się w pomieszczeniu zależy w dużej mierze od tego jaki rodzaj tapicerki został wybrany do jego wykończenia. Odpowiedni materiał ma zatem olbrzymie znaczenie. Zwłaszcza w przypadku dekoracyjnych mebli takich jak pufy. Dobre obicie powinno zapewnić nam, że dana pufa będzie służyć nam przez wiele lat i pozwoli utrzymać mebel w czystości. Z tego też względu w tym artykule skupimy się na znalezieniu odpowiedzi na pytanie jaki materiał tapicerski na pufę wybrać.

Jaki materiał tapicerski na pufę wybrać
Jaki materiał tapicerski na pufę wybrać

Na co zatem zwrócić uwagę? Otóż trzeba zacząć od tego, że każdy materiał tapicerski posiada zupełnie inną charakterystykę i specyfikacją. Jakie właściwości powinna mieć zatem tkanina na pufę? Otóż najważniejsze jest aby materiał z którego wykonana jest pufa był odporny na ścieranie. Pufa to bowiem bardzo często wykorzystywany mebel, intensywnie wykorzystywany który niejednokrotnie zastępuje w domu takie meble jak fotele czy kanapy. Każdy nabywca nowego mebla ma zatem nadzieję, że ten posłuży mu jak najdłużej. Aby zatem było to możliwe pufa powinna być wykonana z materiału który przetrwa próbę czasu.

Kolejną cechą wyróżniającą dobre materiały obiciowe jest odporność na zabrudzenia i plamy oraz łatwość czyszczenia. Z racji, że pufa często jest używana przez dzieci i młodsze osoby to prawdopodobieństwo zabrudzenia rośnie w stopniu wykładniczym. Ubrudzone meble tracą znacznie na swojej estetyce. Trzeba zatem upewnić się, że istnieje możliwość łatwego wyczyszczenia danej tkaniny.

Dobrze też aby dana tkanina miała właściwości hydrofobowe. Chodzi tutaj o to aby nie wchłaniała ona cieczy. Sprawi to, że będzie dużo bardziej odporna na różnego rodzaju zachlapania czy to wodą czy też sokami lub innymi napojami.

Ze względu na wspomniane wyżej wytyczne wielu konserwatywnych użytkowników słusznie zakłada, że najlepszym materiałem obiciowy do pufy będzie skóra naturalna. Trwałość skóry jest praktycznie już legendarna. Również walory dotykowe i łatwość w czyszczeniu sprawiają, że materiał ten jest słusznie wskazywany jako jeden z lepszych wyborów. Nie znaczy to jednak, że inne materiały obiciowe nie sprawdzą się jako materiał wykończeniowy pufy. Wystarcz wspomnieć tutaj chociażby o tańszym odpowiedniku jak eko-skóra czy też tkaniny syntetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *