Jaką wkrętarkę sieciową wybrać?

Jaką wkrętarkę sieciową wybrać?

Można często spotkać się z przekonaniem iż wkrętarka to jedno z tych narzędzi które jest szczególnie przydatne majsterkowiczom oraz pracownikom budowlanym. To oczywiście jak najbardziej prawda. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że od czasu do czasu urządzenia takie jak wkrętarki sieciowe będą również potrzebne w zwyczajnym gospodarstwie domowym. Na przykład podczas drobnego remontu lub też innych codziennych pracach w domu. W związku z tym w poniższej publikacji postaramy się podpowiedzieć jaką wkrętarkę sieciową wybrać.

Jaką wkrętarkę sieciową wybrać
Jaką wkrętarkę sieciową wybrać

Zacznijmy zatem od tego, że obecnie na rynku spotkać można dwa rodzaje tego typu urządzeń. Mowa tutaj o wkrętarkach akumulatorowych jak i sieciowych. Pierwsze dają dużą mobilność i są stosunkowo proste w obsłudze jednak ze względu na niską żywotność akumulatorów finalnie mogą kosztować znacznie więcej niż sieciowe odpowiedniki.

Wkrętarki sieciowe nie są co prawda tak wygodne ponieważ musimy uważać cały czas na kabel i czasami posiłkować się przedłużaczem ale maja pewne dodatkowe zalety. Są one na pewno dużo trwalsze od akumulatorowych odpowiedników oraz tańsze. Podczas prac remontowych przy ich użyciu nie musimy się martwić o rozładowanie baterii.

Na chwilę skupmy się na zaletach jakie daje posiadanie wkrętarki. Na pewno może ona częściowo zastąpić wiertarkę, przez co ułatwi niektóre prace domowe takie jak zawieszenie obrazu. Pomocna okaże się również podczas składania mebli.

Wybierając wkrętarkę sieciową na pewno warto dokładnie przyjrzeć się specyfikacji danego sprzętu. Na początku istotne będzie sprawdzenie czy dane urządzenie oferuje dwu poziomowe przełączenie obrotów. W przód jak i wstecz. Najtańsze modele mogą posiadać niestety jedynie opcję jednokierunkową. Kolejnym czynnikiem na jaki warto zwrócić uwagę będzie regulacja prędkości obrotów. Pozwoli nam ona nie tylko bez większych problemów odkręcić śruby na niższych obrotach jak i szybko wkręcić się w drewno na wyższych obrotach.

Gdy decydujemy się na zakup wkrętarki, warto przyjrzeć się jej specyfikacji. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wkrętarka oferuje 2-poziomowe przełączenie obrotów – w przód i wstecz. Rzadko zdarza się, aby wkrętarka była jednokierunkowa, ale w najtańszych modelach może wystąpić taka sytuacja. Stąd lepiej upewnić się, czy nasze urządzenie pozwoli zarówno wkręcać, jak i wykręcać śruby.

Następnym istotnym elementem jest regulacja prędkości obrotów. Dzięki niej możemy bez problemu zarówno odkręcać zastane śruby na niższych obrotach, jak i, w ekspresowym tempie, wkręcać śruby na przykład w drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *