Jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać?

Jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać?

W żadnym szanującym się warsztacie czy też domowym kąciku majsterkowicza nie powinno zabraknąć narzędzia jakim jest wkrętarka. Ułatwia bowiem ona wiele remontowych prac w naszym domu. Od skręcania mebli aż po wiercenie drobnych dziur. Jest zwyczajnie niezbędna. Jak jednak wybrać taki model który posłuży nam przez długie lata a jednocześnie nie zniszczy naszego budżetu. Innymi słowy jaka wkrętarkę akumulatorową wybrać? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

wkrętarka
wkrętarka

Zacznijmy od tego, że w obecnej chwili klienci znajdą na rynku całą gamę różnego rodzaju wkrętarek. Decydując się na wybór trzeba przyjrzeć się jednak kilku kluczowym charakterystykom urządzenia. Od jego mocy po moment obrotowy.

Jeżeli chodzi o moc urządzenia to zazwyczaj napięcia urządzeń mieszczą się w przedziale od 3,6 do 36 V. Te o największej mocy używane są oczywiście przez profesjonalistów. Do domowych zastosowań bez problemu poradzą sobie już te urządzenia z najniższego przedziału mocy. Jeżeli jednak planujesz częściej wiercić w takich materiałach jak drewno czy też metal to wybierz model z napięciem z przedziału 12 – 15 V.

W przypadku momentu obrotowego istotne jest sprawdzenie czy będziemy posiadać możliwość jego regulacji. Będzie to bowiem odpowiadać za to jak mocno wkręcona zostanie śruba. Moment obrotowy nie powinien być mniejszy niż 5 Nm.

Istotny jest też ciężar samego urządzenia. Im lżejszy tym bowiem łatwiej będzie się nam nim posługiwać. Zazwyczaj waga wkrętarek mieści się w przedziale od jednego do dwóch kilogramów. Cięższe model mogą jednak być już problematyczne w obsłudze.

Na sam koniec warto jeszcze przyjrzeć się rodzajowi baterii jaki został użyty w urządzeniu. Czas pracy urządzenia jest bowiem jednym z bardziej istotnych czynników. Obecnie najczęściej można spotkać urządzenia z akumulatorami niklowo-kadmowymi, niklowo-metalowo-wodorkowymi jak i litowo-jonowe.

Te ostatnie są najlepszym wyborem ale mają też znacząco wyższą cenę. Najczęściej wybierane są przez profesjonalistów lub tych którzy oczekują długiego czasu działania urządzenia. Tego rodzaju urządzenia można oczywiście dostać w renomowanych sklepach z elektronarzędziami, takim jak – https://cmtrade.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *