Jak zatroszczyć się o wygląd diamentu?

Jak zatroszczyć się o wygląd diamentu?

Jednym z najbardziej cenionych produktów jubilerskich jest diament. Od niepamiętnych już czasów jego walory wizualne sprawiały, że był on obiektem pożądania zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jego ponadczasowy wygląd sprawia, że do dziś stanowi on centralny punkt praktycznie wszystkich najdroższych ozdób biżuteryjnych jak naszyjniki lub pierścionki. Aby jednak diament mógł zadziwiać nas swoim pięknem trzeba zadbać o jego prezencję. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak zatroszczyć się o wygląd diamentu.

Jak zatroszczyć się o wygląd diamentu
Jak zatroszczyć się o wygląd diamentu

Jedną z najpopularniejszych ozdób z diamentem jest pierścionek zaręczynowy. To bardzo ważny element biżuterii o który trzeba odpowiednio zadbać aby w dobrej kondycji mógł budzić zachwyt przez długie lata. Jednym ze sposobów na realizację tego celu są regularne wizyty u jubilera który to dzięki specjalnym narzędziom jest w stanie wyczyścić diament i zapobiec uszkodzeniom.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mimo iż diament to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie nadal jest on wrażliwy na możliwe do powstania uszkodzenia. Z tego też względu lepiej unikać zakładania biżuterii z diamentem do ciężkich prac fizycznych.

Dodatkowo diament bardzo nie lubi się z substancjami chemicznymi takimi jak chlor. Z tego też względu należy dołożyć starań aby biżuteria z diament nie znalazła się w pobliżu wybielaczy czy też płynów czyszczących. Mogą one bowiem przyczynić się do odbarwienia naszego diamentu.

W celu zadbania o wygląd diamentu zaleca się też unikanie innych środków czyszczących. Wszelkie substancje takie jak mydło czy też emulsje stanowią bowiem zagrożenie zredukowania połysku naszego diamentu. Co ważne nawet nasz ludzki pot czy też zanieczyszczenia z powietrza mogą przełożyć się na odbarwienia.

Istotne jest więc aby regularnie czyścić nasz diament. Do tego celu najlepiej sprawdzi się mała ilość amoniaku rozpuszczona w szklance wody. Zanurzenie w nim biżuterii na czas około pół godziny pozwoli odpowiednio oczyścić nasz diament. Wystarczy go jeszcze delikatnie przeczyścić szczoteczką z miękkim włosiem i przepłukać czystą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *