Jak zapakować szklane przedmioty?

Jak zapakować szklane przedmioty?

W dobie globalizacji zmiana miejsca zamieszkania raz na kilka lat lub też nawet co roku jest czymś zupełnie normalny. Ludzie migrują za nową pracą czy też ze względu na warunki mieszkaniowe. Przeprowadzka wiąże się jednak z koniecznością zapakowania dużej ilości przedmiotów. W każdym znajdą się szklane przedmioty które są szczególnie podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Nikt nie chce aby do nowego miejsca docelowego trafiły one w setkach kawałków. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam jak zapakować szklane przedmioty.

pakowanie
pakowanie

Po pierwsze aby dobrze zabezpieczyć tego rodzaju towar do transportu trzeba zainwestować w dobrej jakości, mocne kartony. Najlepiej użyć nawet dwóch i włożyć jeden w drugi tak aby stworzyć dodatkową warstwę ochronną. Nie można ryzykować transportowania tak delikatnych przedmiotów przy użyciu zwykłych worków gdyż możemy mieć niemal pewność, że ulegną one uszkodzeniu. Na kilka dni przed przeprowadzką zaopatrzmy się zatem w pudełka wysokiej jakości o różnych rozmiarach. Do amortyzacji samych przedmiotów w kartonie najlepiej posłużyć się folią bąbelkową. Tańszą alternatywę stanowić mogą stare gazety. Wypełniacze najlepiej umieścić na dnie opakowania oraz zapełnić nimi każdą wolną przestrzeń pomiędzy szklanymi przedmiotami jakie znajdą się w pudełku.

Przystępując do samego pakowania szklanych przedmiotów warto trzymać się zasady aby rozpocząć od jak największych przedmiotów i potem kolejno przechodzić do tych mniejszych. Każdy szklany przedmiot starannie owinąć gazetą czy też folią bąbelkową i zaklej taśmą. Każdy szklany element który znajdzie się w pudełku dodatkowo odseparuj kolejną warstwą folii lub gazet tak a by nie przesuwały się podczas transportu. Pamiętaj też aby nie upychać przedmiotów na siłę – lepiej zapakować mniej do jednego opakowania niż później patrzeć jak dany przedmiot uległ uszkodzeniu.

Ostatnim etapem jest zaklejenie kartonu i jego odpowiednie oznakowanie. W przypadku transportu szklanych przedmiotów warto wyraźnie zaznaczyć które miejsce stanowi górę a które spód opakowania. W przypadku korzystania z usług firm kurierskich warto także postawić na odpowiednie etykiety ostrzegawcze z napisem ,,uwaga szkło”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *