Jak zapakować obraz na prezent?

Jak zapakować obraz na prezent?

Sezon świąteczny to czas obdarowywania się prezentami. Tym którzy jeszcze nie wiedzą co kupić polecamy zainteresować się obrazami. W końcu obraz to idealny pomysł na ciekawy i nieszablonowy prezent zarówno dla najbliższych jak i przyjaciół. Stanowić będzie piękną ozdobę każdego pomieszczenia. Jak jednak wręczyć podarunek w postaci obrazu? Jak zapakować obraz na prezent? Tego dowiecie się z poniższego poradnika.

Jak zapakować obraz na prezent
Jak zapakować obraz na prezent

Wybierając obraz dla bliskiej osoby trzeba zastanowić się najpierw co ma on przedstawiać. Uwzględnić należy styl mieszkania w jakim obraz ma się docelowo znaleźć oraz gust i preferencje obdarowanej osoby. To jednak dopiero początek przeszkód które trzeba pokonać przed wręczeniem obrazu. Trzeba go w końcu odpowiednio zapakować.

Obraz można zapakować na kilka sposobów. Wszystko zależne jest tutaj od naszych umiejętności manualnych oraz tego jaki efekt zamierzamy uzyskać. Trzeba też jasno zaznaczyć, że w przypadku mniejszych obrazów mamy większe pole do popisu pod względem możliwości zapakowania.

Jedną z najprostszych i bardzo popularnych metod pakowania obrazu jest postawienie na minimalizm i owinięcie obrazu wstążką lub też kokardą w taki sposób aby zasłaniała ona znaczną część obrazu. Uzyskany efekt mimo prostoty jest bardzo interesujący i jednocześnie umożliwia proste rozpakowanie prezentu.

Jeżeli jednak chcemy aby prezent był całkowitą niespodzianką to obraz należy całkowicie zapakować. W przypadku mniejszych gabarytowo obrazów można kupić torebkę dopasowaną do wielkości malunku lub też całość zapakować w ozdobny papier i następnie obwiązać wstążką. Jeżeli jednak wybrany obraz jest dość spory pod względem gabarytów to aby uchronić go przed uszkodzeniem najlepiej będzie wyposażyć się w tuby wysyłkowe. Tubę taką można później ozdobić świątecznymi naklejkami. Pakując obraz w tubę na prezent trzeba pamiętać też o użyciu zatyczki do tub aby obraz nie przemieszczał się w środku i był szczelnie zabezpieczony.

Jak zatem widzicie sposobów na zapakowanie obrazu na prezent jest całkiem sporo i tak wręczony podarunek na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *