Jak zadbać o stabilizację paczek i palet?

Jak zadbać o stabilizację paczek i palet?

Odpowiedzialność za odpowiednie zabezpieczenie paczki do wysyłki zawsze spoczywa na nadawcy. W związku z tym trzeba postarać się zapakować produkt tak aby zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia. W przypadku mniejszych przesyłek zazwyczaj wiąże się to wyłącznie z zaklejeniem ich taśmą. Sprawa ma się jednak nieco odmiennie gdy mówimy o dużych gabarytowo przesyłkach. Tam konieczne użycie jest innych sposobów na zabezpieczenie takich jak na przykład taśmy spinające. W związku z tym w tym artykule skupimy się na omówieniu jak zadbać o stabilizacją paczek i palet.

taśma polipropylenowa
taśma polipropylenowa

Zacznijmy od tego, że proces zabezpieczenia ładunków do transportu za pomocą taśmy spinającej nazywany jest fachowo bandowaniem. Do jego przeprowadzenia tak naprawdę potrzebujemy nie tylko taśmy ale również specjalnych zapinek oraz akcesoriów ( takich jak napinacze ) które ułatwią przeprowadzenie całej operacji. Obecnie do bandowania przesyłek najczęściej wykorzystuje się taśmy spinające propylenowe. Wszystko dzięki ich licznym zaletom.

Tego rodzaju produkty dostarczane są zazwyczaj w zamykanym opakowaniu które jednocześnie pełni rolę wygodnego odwijacza. Taśmy tego rodzaju dostępne są najczęściej w kilku wersjach które różnią się od siebie szerokością czy też grubością i dostosowane są albo do bandowania średniej wielkości przesyłek lub też ciężkich palet.

Taśmy polipropylenowe są bardzo trwałe i elastyczne. Dzięki temu mocowanie przy ich użyciu jest solidne i proste do wdrożenia. Dodatkowo w przypadku mniejszych paczek taśma bandująca może pełnić nie tylko funkcję zabezpieczającą ale także ułatwić przenoszenie i działać jako swoistego rodzaju uchwyt.

Przyjrzyjmy się teraz jak wygląda samo bandowanie. Otóż dana paczka owijana jest taśmą spinającą a jej krańce łączone są dzięki zastosowaniu specjalnych zapinek. Zapinki mogą być natomiast wykonane z różnych materiałów. Wszystko zależy tutaj od ciężaru przesyłki do której zabezpieczenia mają zostać użyte. W przypadku lżejszych zastosować można zapinki plastykowe, do cięższych natomiast wykonane z drutu bądź blaszki.

Aby mieć pewność, że bandowanie przebiegło poprawnie często stosuje się też akcesoria w postaci napinaczy do taśm. Pozwala to nie tylko przyśpieszyć sam proces bandowania ale daje też nam pewność, że przesyłka będzie solidnie zabezpieczona dzięki mocnemu napięciu taśmy.

Taśmy spinające najczęściej używane są przez firmy które wysyłają sporo towarów. Nie znaczy to jednak, że i w domowych zastosowaniach nie znajdą one zastosowania. Przydatne okażą się na przykład podczas przeprowadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *