Jak zadbać o naszą biżuterię ze złota z brylantem

Wielu ludzi na co dzień nosi swoją biżuterię. Najczęściej są to pierścionki zrobione ze złota które posiadają brylant. Jednak jak każda rzecz i taka biżuteria może ulec zniszczeniu. Ja dziś chciałbym dać parę porad które zapobiegną niszczeniu się takiej biżuterii.

Co warto wiedzieć o diamencie

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć iż przy kupnie takiej biżuterii z brylantem należy sprawdzić czy taki kamień szlachetny posiada certyfikację brylantu. Jest to bowiem bardzo ważne, ponieważ gdy diament posiada taki certyfikat to będziemy wiedzieli że jest trwały oraz nie jest podrobiony, przez co nie powinien się psuć, ponieważ tylko diament może uszkodzić diament.

Kiedy ściągać naszą złotą biżuterię

Jeżeli chodzi natomiast o złoto jest to już mniej trwały materiał. Oczywiście na co dzień nie jest tak łatwo go uszkodzić, wiadomym jest że noszony codziennie będzie posiadał bardzo małe ryski jednakże nie jest to powszechnie uznawane za uszkodzenie. Każde inne uszkodzenia jednak można wyeliminować. Bardzo ważnym jest aby nie nosić pierścionka gdy wykonujemy jakieś pracę domowe, niesiemy cięższe rzeczy, wtedy najczęściej ulega on zniszczeniu. Bardzo dobrą poradą jest także aby ściągać pierścionek gdy kładziemy się spać, ponieważ wtedy przez nasze niekontrolowane ruchy może ulec zniszczeniu.

Oczywiście o taką biżuterię należy dbać jeszcze bardziej, są specjalne środki które czyszczą naszą biżuterię. Jednak wystarczy uważać przy powyższych czynnościach i nasza biżuteria nie powinna się zepsuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *