Jak zabezpieczyć przesyłkę paletową do transportu?

Jak zabezpieczyć przesyłkę paletową do transportu?

Priorytetem niemal każdego sprzedawcy jest to aby oferowany przez niego towar dotarł do klienta w idealnym stanie. Tutaj najwięcej zależy od sposobu w jaki zostanie zapakowany i zabezpieczony produkt. Błędnie zapakowany towar to proszenie się o problemy związane z reklamacją ze strony klienta. Dotyczy to w szczególności dużych przesyłek. W związku z tym w niniejszym poradniku podpowiemy wam jak zabezpieczyć przesyłkę paletową do transportu.

Jak zabezpieczyć przesyłkę paletową do transportu
Jak zabezpieczyć przesyłkę paletową do transportu

Na samym początku należy zaznaczyć, że obowiązek prawidłowego zapakowania towaru zawsze leży po stronie nadawcy. To on jest odpowiedzialny za to aby towar był odpowiednio chroniony przez zewnętrznymi czynnikami.

Jak zatem podejść do tematu pakowania przesyłek na palecie? Otóż należy pamiętać, aby towar zawsze był umieszczony na nowej i nie uszkodzonej palecie. Palety z defektami mogą się złamać podczas transportu a to może w konsekwencji doprowadzić do opłakanych rezultatów.

Towar jaki umieszczamy na palecie należy odpowiednio unieruchomić. Tak aby cały czas był stabilny i nie przemieszczał się. Do tego celu zaleca się użycie taśmy. Pozwoli ona odpowiednio zabezpieczyć w tym względzie transportowany produkt.

Umieszczony na palecie produkt należy dodatkowo zabezpieczy. Folia bąbelkowa to jeden z lepszych produktów jakie można wykorzystać w tym celu. Chroni ona przed wilgocią czy też mechanicznymi uszkodzeniami.

Tak przygotowany produkt najlepiej będzie owinąć za pomocą folii stretch. Trzeba tutaj pamiętać o tym aby sam produkt nie wystawał poza obrys palety. Może to bowiem grozić podwyższonym ryzykiem uszkodzenia towaru w trakcie transportu. Przełożyć może się również na większą opłatę ze strony firmy transportowej.

Oprócz tego przesyłkę należy dobrze oznaczyć. Przydatne okażą się naklejki o treści ,,ostrożnie” czy też ,,uwaga szkło”. Będą one wyraźnym sygnałem, że kurier powinien obchodzić się z przesyłką w sposób znacznie bardziej ostrożny.

Na sam koniec przypominamy jeszcze iż przesyłki paletowe odbierane są od klientów w systemie rampa-rampa. Zupełnie inaczej niż ma to miejsce w klasycznym przypadku gdy odbiór odbywa się w systemie drzwi do drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *