Jak wysprzątać dom na wiosnę?

Jak wysprzątać dom na wiosnę?

Zmiana pory roku z zimowej na wiosenną to idealny czas aby rozpocząć sprzątanie kompleksowe sprzątanie w domu. W tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jak wysprzątać dom na wiosnę w skuteczny i prosty sposób.

Jak wysprzątać dom na wiosnę?
wiosenne porządki

Przed przystąpieniem do wiosennego czyszczenia domu dobrze będzie wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Po pierwsze konieczne będą gumowe rękawice aby chronić dłonie przed szkodliwym wpływem detergentów. Upewnij się też, że masz odpowiednią ilość szmatek do czyszczenia oraz, że wyposażyłeś się w pudełka ( możesz je dostać na przykład tutaj – https://e-hurtownia-opakowan.pl/pudelka.html ) do których włożysz niepotrzebne już rzeczy lub te które chcesz schować aż do nadejścia kolejnej zimy. Planując wiosenne porządki w domu zaplanuj z góry swoje działania. Postaraj się w miarę możliwości aby zawsze robić dwie rzeczy na raz. Włącz na przykład pranie a w jego trakcie zajmij się odkurzaniem.

W skład wiosennych porządków na pewno zaliczyć będzie trzeba także mycie szyb w domu. Aby odbyło się ono jak najmniej boleśnie i w miarę szybko radzimy przygotować roztwór do czyszczenia który będzie składał się z kilku łyżek octu i miseczki z ciepłą wodą. Szybę przetartą roztworem wycieraj następnie czystą szmatką.

Wiosenne porządki w domu nie powinny również ominąć balkonu czy też tarasu. Sprzątanie każdego miejsca najlepiej zacząć jest od góry i kolejno schodzić na coraz to niższy poziom. Nie przechodź do następnego pokoju jeżeli jeszcze nie skończyłeś sprzątać danego pomieszczenia. Widząc efekt sprzątania w jednym miejscu będziesz mieć motywację do dalszego działania.

Przystępując do wiosennych porządków pamiętaj aby nie omijać żadnych zakamarków w domu. Przesuń meble i umyj podłogę w miejscu w którym wcześniej stały. Miej też na uwadze aby nie zrysować podłogi. Upewnij się iż meble mają od spodu przyklejone specjalne nakładki zabezpieczające przed zarysowaniem. Jeżeli ich brak lub też się zużyły to wymień je na nowe.

Wiosenne porządki to też obowiązkowe wietrzenie szafy. Pozbycie się garderoby zimowej i zastąpienie jej wiosenną. Spakuj więc wszystkie zimowe ubrania do przygotowanych pudełek i kartonów i umieść je w odpowiednim miejscu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *