Jak wygląda wypełnienie puf?

Jak wygląda wypełnienie puf?

Pufy to znakomity dodatek do każdego wnętrza. Dzięki swojej konstrukcji przystosowane są nawet do bardzo intensywnego użytkowania. Cały czas zapewniając komfort i wygodę użytkowania. Ze względu na swoje właściwości pod względem łatwości czyszczenia mogą być wykorzystywane nawet przez zwierzęta. Oczywiście jak każdy mebel nawet pufy po dłuższym użytkowaniu mogą ulec pewnym zmianom spowodowanym spadkiem wypełnienia. W związku z tym w poniższym artykule skupimy się na tym jak wygląda wypełnienie puf i na jakie się zdecydować.

Zacznijmy zatem od tego, że wysoka jakość pufy w dużym stopniu zależy od wypełnienia. W końcu to wypełnienie odpowiada za to, że możemy na pufie wygodnie się rozsiąść w swobodnej pozycji. Najczęściej w pufach stosuje się granulat styropianowy. Najlepiej taki który posiada odpowiedni atest PZH. Atest ten oznacza, że wypełnienie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia oraz nie będzie miało negatywnego wpływu na alergików. Pufa z tego rodzaju granulatem zapewni zawsze odpowiedni komfort oraz sprężystość. Taki granulat zapewnia wysoką jakość używania pufy na długi czas.

Jeżeli jednak po jakimś czasie pufa straci swoje właściwości to konieczne może okazać się dosypania dodatkowego granulatu. Tak aby pufa mogła na powrót zapewnić wysoki komfort użytkowania. Najczęściej granulat można zakupić w dużych, stu litrowych workach.

Niestety na rynku można spotkać oprócz wspomnianego wyżej wysokiej jakości wypełnienia takie, wykonane ze zmielonego styropianu. Materiał ten wygląda bardzo podobnie do oryginalnego granulatu wysokiej jakości ale niestety odbiega znacznie jakościowo. Wypełnienie tego rodzaju nie posiada niestety atestu PZH i w związku z tym może negatywnie wpływać na środowisko naturalne jak i zdrowie.

Jak odróżnić wysokiej jakości granulat od tego słabego? Otóż regranulat jest najczęściej pokruszony, pylący  i wykonany ze styropianu. Natomiast granulat to osobne, okrągłe kuleczki o dużo lepszych właściwościach.

Podsumowując należy zawsze wybierać granulat wysokiej jakości aby pufa jak najdłużej zachowała swoje właściwości i mogła nam służyć przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *